alışveriş yapmak

selam, alışveriş merkezinde görüyorum insanları özellikle bazı kadınlar çıldırmış gibi kıyafet almaya çalışıyor. ben de hiç istek yok. hep böyleydim görünce bunları şaşırıyorum. bu motivasyon nereden geliyor, ben mi tuhafım acaba? siz de durum ne?

ihtiyacım varsa alırım, yoksa almayı düşünmem bile.

bir de eklemeden geçemeyeceğim :)

(bkz: riske girmemek için bütün de'leri ayrı yazmak)
  • devilred  (13.03.15 17:02:01)
insanlar, özellikle kadınlar, sinirlerini, streslerini bu yolla atıyorlar işte. ben sevgilimle kavga ettiğim zaman onu avm'ye salıyordum, akşama kadar pamuk gibi oluyordu yemin ediyorum. ben seviyorum kadınların bu huyunu. bi' nevi bug.

  • mesglsn sanirm bn yatiyrm  (13.03.15 17:06:12)
alışveriş merkezine gidip yapmıyorum genelde internetten söylüyorum. ihtiyacım varsa anca yaparım alışveriş onun dışında sevmem.

  • sta  (13.03.15 17:19:09)
AÇILIN UĞUR DÜNDAR GELDİ

Bilimsel araştırmaların sonuçlarına göre çok fazla alışveriş yapmak zamanla beyinde dopamin salgısını artırıp, bağımlılık yapabiliyor. Üstelik alışverişte aldığımız kazağa değil, direkt alışveriş yaptığımıza mutlu olup, ''satın alınan yeni tecrübeye'' dopamin salgılıyormuşuz.

Yani o kadınlar bağımlı, sen değilsin.

Özeti bu.

www.psychguides.com

www.healthline.com

www.webmd.com
  • neferkitty  (13.03.15 17:28:44 ~ 17:31:01)
Alışveriş güzel bişey <3

  • [silinmiş]  (13.03.15 17:48:04)
@douchebag :(

  • sta  (13.03.15 17:53:21)
bakın alışveriş yapmayanların modu hep ":("

  • [silinmiş]  (13.03.15 18:03:04)
alışveriş yapmak benim için kabus. erkekler bunalıyor alışveriş yapmaktan, gezmekten. ben anormal miyim diye düşünürdüm hep kadın olarak sevmiyor oluşum diye.

  • rock n roll  (13.03.15 18:13:46)
yok yok normalsin
ayrca @douchbebag tekrardan:(

  • sta  (13.03.15 18:24:01)
Çünkü o kadinlarin parasını erkekler kazanıyor, dert etmeden para harcayabilse her insan keyifle alışveriş yapar. O kadınlar da alisverislerini,ya da evin masrafını, erkeğe yıktığı için para denkleştirme dertleri olmuyor. o alışveriş cilgini kadınlar sadece kendi kit maaslariyla ev döndürmeye çalışsa alisveristen nefret bile ederler

  • comptrol  (13.03.15 18:27:20)
comptrol, nereden biliyorsun eşinden aldığını parasını?

  • rock n roll  (13.03.15 18:29:44)
Ya bu aslında güzel kıyafet-ayakkabı bulmakla alakalı. Ben de bulsam hosuma giderdi. Alışverişi sevmiyorum ben de, uygun bir şey bulamadığım için. Kıyafetler cok acik sacik, dar, kısa vs.

  • mandalina kokusu  (13.03.15 19:04:12)
Benimde canim sıkılıyor alışveriş yaparken. Bi magazaya girip her yerde soyle bi goz gezdirip begendigim bir sey bulursam deneyip hic isimi uzatmadan giderim. Uzun uzun gezmek cok zor geliyor

  • Olric  (13.03.15 19:19:24)
Erkeğim ve alışveriş kıstasım da kıyafet değil ama yorum yapabilirim bence. Milletin ağzı torba değil ki büzesin. Konuşuyom valla.

Param olsun, indirimi falan bile siklemem afedersin direk vatan bilgisayarın önünde sabahlarım. Yurt dışından çok uç ekipmanlar getirtirim. Alışverişin damına korum.
  • gunde 3 litre kola icen adam  (13.03.15 19:21:49)
@comptrol dert etmeden harcayabileceğim param var ama yine de alışverişten zevk almıyorum?

  • sta  (13.03.15 19:45:35)
kilo kaç? şiskoysan zaten zevk vermez.

  • mrthany  (13.03.15 20:01:01)
mrthany, şişman değilim ama sevmiyorum.

  • rock n roll  (13.03.15 20:03:32)
@rock n roll, esinden almasin. Kendi calisiyor olsa bile ev gecindirme derdi yoktur. Esi gecindiriyordur ya da grcindiriyorsa bile maasindan artan para gani gani artip dert etmeden delicesine harcayabiliyordur.

@stabence senin gunluk baska kaygilarin/endiselerin var, bu yuzden aklina alisveris gelmiyor.

Imkani olan herkes deli gibi alisveris yapmak ister arkadaslar. Kendisine olmasa bile yakinlarina bir suru sey almak ister. O kadinlarin/adamlarin da imkani var aliyordur. Ben yaptiklarinda anormal bir sey bulmuyorum.
  • comptrol  (13.03.15 20:10:29 ~ 20:13:51)
mesela ne gibi kaygılarım var?
görüp görebileceğin en kaygısız insan var karşında. en ufak bir derdim yok ama yine de alışverişi sevmiyorum.

  • sta  (13.03.15 20:15:44)
@sta, gozun doymustur o zaman, bilemiyorum. Simdi sana 10bin tl para gelse havadan, o parayi ne yaparsin?

Iste alisveris manyagi kadinlarin durumu da bu, umursamadiklari parasiyla deli gibi alisveris yapiyorlar.
  • comptrol  (13.03.15 20:22:14)
10.000 tl gelse ne biliyim bişi yapmam yani napcam zaten hep geliyor o para şaşalsls

  • sta  (13.03.15 20:26:51)