cidden diet coca cola ile coca cola zero arasında ne fark var?

9gag.com

insan gerçekten hayret ediyor. hadi birinde sakarin var diyelim, diğerinde ne var?

bu arada coca cola zero bildiğin kokuyor.

Fazla kola içen birisi değilim (çünkü normal kolanın tadı değişti, eskiden daha asitliydi) aradaki farkı anlayamıyorum.

  • redeath  (13.03.15 14:28:49)
coca cola ve diğer colaları içemiyorum. bana çok tatlı geliyor hepsi. lezzetli de değiller bana göre. normal ve diyet olunca ne fark var diyorsan, diyet olanlar daha da tatlı ve lezzet olarak da daha kötü.

  • oinone pe  (13.03.15 14:38:29)
ne fark var bilmiyorum da diet cola dunyanin en kotu icecegi.

  • nxtrls  (13.03.15 14:41:41)
zero'nun tadi coca cola'ya daha yakin. bi de pazarlama stratejileri farkli diye biliyorum.

zero'nun hedef kitlesi 30 yas alti erkekler. reklamlari falan da daha erkeksi zaten. light falan daha bi kadinsi.

daha detayli bilenler aciklar birazdan.
  • ben de  (13.03.15 14:45:25)
Diet cola'nın tadı farklı normal cola'dan zero ise normal cola tadında olma iddiasında.

  • nuka cola  (13.03.15 14:53:00)
(bkz: virgül)

  • ssyumusakg  (13.03.15 14:58:49)
Benim bildigim aralarinda sadece cok az kafein farki var ve zero tam bir pazarlama harikasi.

  • mesutcang  (13.03.15 15:41:21)
Deneylerde, fışkırmaya koladaki kafein ya da asitin neden olmadığı anlaşıldı. Sert ve delikli yüzeyi olan Mentos, diyet kola şişesinin içine atıldığında, su meloküllerinin çekim gücü yok oluyor ve hızla köpük oluşuyor. Ayrıca, Mentos’ta bulunan etkin madde "akasya sakızı" da suyun yüzey gerilimini hızla düşürüyor. Yüzey geriliminin hızla düşmesine diyet koladaki tatlandırıcı madde aspartam, ekstra katkı yapınca, hızlı köpürme ve tazyikli fışkırma gerçekleşiyor. Aynı sonuç, şekerli kola ile veya Mentos’un ezilerek kolaya atılması durumunda elde edilemiyor.
Adamlar böyle bulmuş.

  • intihar etsem de kendime gelsem  (13.03.15 16:03:32)
pazarlama stratejisi. dieti erkekler cok tercih etmedigi icin zeroyu cıkardılar.

  • all girls dream  (13.03.15 21:32:08)