kız çocuğu için isim

merhabalar. bir iki ay sonra hayırlıysa bir kız çocuğumuz olacak fakat ismi hala belirleyemedik.

Duru
Irmak
Buse
Beril
Emek (eşim istiyor ama pek hoş değil gibi)
Zeynep

isimleri arasında kaldık sayılır. dediğim gibi şu isim olsun diyemiyoruz. yukarıdaki isimlerden hangisini önerirsiniz veya önerebileceğinizi başka herhangi bir isimi var mı acaba?

Duru ve Beril'i begeniyorum ben

  • kullanıcı_adı  (13.03.15 12:00:22)
Duru olsun :)

  • mortingensitrayzee  (13.03.15 12:01:13)
bahti acik olsun diyeyim simdiden.

ben klasikciyim. haliyle iclerinden zeynep. kendi adayim her zaman icin leyla. :)
  • lunker  (13.03.15 12:01:58)
soyadıyla uyumlu olsun

  • etna  (13.03.15 12:03:21)
Buse
Zeynep

  • whimsical  (13.03.15 12:04:16)
Duru güzel bir isim, ama çok yaygın bu aralar.

Önerim; İlkyaz
  • old possum  (13.03.15 12:04:22)
zeynep(kendi adım ayrıca) ^^

  • sta  (13.03.15 12:05:14)
emek ne ? - kendi politik görüşleriniz doğrultusunda çocugun ismini seçmeyin lütfen.

beril duru ırmak bu üçü bence güzel bonus olarak -> inci
  • morta.c  (13.03.15 12:05:19)
Emek olmasın ya. Esin alınmasın ama güzel bi isim değil.

Onun dışında saydığın isimlerin hepsi güzel. Ablam da kiz bebek bekliyor su an :)) zeynep koyacaklar. Ben de zeynep ismini çok begeniyorum. Güçlü bi isim gibi geliyor. Oyum zeynepten yana.
  • elorelia  (13.03.15 12:05:26 ~ 12:06:47)
Zeynep sayısı aşırı çok, emek olmaz erkek ismi o, sırasıyla Duru>Buse>beril benim tercihim

  • delicevat  (13.03.15 12:05:52)
yazılan isimlerden en güzeli ırmak bence. buseler bi gıcık oluyor, hiçbiriyle yıldızım barışmadı. en sevdiğim isimse arya :)

  • a gun and a pack of sandwiches and nothing  (13.03.15 12:08:25)
@morta.c emek ismini istememe nedeni beğenmemem yoksa emek adı ne zaman politik görüş belirtir oldu. isimleride bu kadar gruplandırmasak iyi olur.

  • lrdrylgh  (13.03.15 12:09:17)
duru

  • yazar yazmaz yazan yazar  (13.03.15 12:09:36)
Emek olmaz .Zeynep güzel

  • 1adam  (13.03.15 12:11:01)
Emek olmasin :( cok kötü bence fonetik olarak
Duru cok var. Herkes Duru koyuyor

Buse güzel bence

Not: soyadini da hesaba katmak lazim tabi. Mesela benim soyadim Can. Cocugumun ismini koyarken cok düsünmem lazim. Arya yi cok begeniyorum ama koyamam. Keza Oya, Duru, Kaya falan da koyamam :D
  • painted bird  (13.03.15 12:13:56 ~ 12:17:36)
@raavann önerilerin için teşekkürler. aslında esşim ıraz isminide söylemişti ama ne bileyim hoş gelmedi pek. soyadımızda a harfi var ama işin aslı numerolojiye pek inanmıyorum :)

  • lrdrylgh  (13.03.15 12:17:19)
emek de güzel bilim de. ömrüm olur da bir kız çocuğu getirirsem dünyaya adını bilim koyacağım eşim de he derse.

  • alm est  (13.03.15 12:19:44 ~ 12:20:58)
kızım olduğunda ismi hazır : yağmur venüs
erkek olduğunda ise : toprak deniz

:)
  • zam sampiyonu domates  (13.03.15 12:24:29)
emek gayet politik sol kökenli bir kelime
dincinin kızına büşra ismi koymasına benziyor doğrusu.

Dünya emekçi kadınlar gününde günün emekçisi Emek Hanım nasıl hoş mu ? bence değil.
ben çocuğumun emekçi olmasındansa yönetici olmasını isterim doğrusu.
  • morta.c  (13.03.15 12:26:03)
duru, buse, beril

emek olmasın kötü bir isim bence
  • en_birinci  (13.03.15 12:28:30)
son 5 yılda çevremde doğan istisnasız İSTİSNASIZ bütün kız çocuklarının ismi Duru oldu. Lütfen DURUn artık.

  • norek  (13.03.15 12:37:18)
Duru veya Beril diyorum.

  • gokyuzu gibi  (13.03.15 12:44:57)
Zeynep Duru

  • kenyali cilgin forvet  (13.03.15 12:49:56)
zeynep i gerçekten çokk severim
fakat yukarıdaki listeden yalnızca - Duru

liste dışı olarak bir gün olursa kızıma koymak istediğim isim : Aylin
  • gis  (13.03.15 12:51:09)
Diren
Sare
Devin

allah bagislasın güzel bi hayati olsun.
  • slalom  (13.03.15 12:55:26)
melek nasil? icinde turkce harf olmasini tercih etmem, Irmak yurt disinda giderse İrmak olacak mesela gerci cok da kotu degil, irma gibi. Zeynep adini ben de severim, arapca ya da neyse ne onemi var?

  • bir varmis bir yokmus  (13.03.15 13:09:39)
Emek bence de direkt sol gorus hhatirlatiyor. Oyle olmayabilir ama yine de sıkıntı olur. Esimin adi mesela bir siyasi gorusun simgesi gibi bisey, ben bile sormustum adini bundan mi koydular diye, dedesinin adiymis gerci. Yoktan yere giciklik yapanlar oluyor bu arada.

DuruN onerisine ben de katiliyorum.

Buse olsa, ilerde buyuyecek, bebekken sevimli ama ben olsam adimin "opucuk" olmasini istemem.

Zeynep guzel.
  • physcos physcos  (13.03.15 13:12:10)
@bir varmış bir yokmuş tabiki türkçe karakter içermesi dediğiniz yönden kötü ama ı harfi bir yumuşak g değil sonuçta. melek ismine gelecek olursak hayatınız da karşılaştığınız bazı kişilerden dolayı bir isim güzel de olsa size itici gelebilir. melekte benim için öyle malesef.

  • lrdrylgh  (13.03.15 13:13:44)
ece
yağmur
simge
  • dokuzonbeş  (13.03.15 13:23:19)
bunlar arasından ırmak, diğer türlü yağmur.

  • devilred  (13.03.15 13:28:53)
Ben Bahar, Eda, İpek ve Leyla isimlerini epey beğeniyorum.

Listeden olacaksa Zeynep'i tercih ederim. Söylemesi en kolay olan ve aralarında en güçlü olan isim o.

p.s. Emek ismi çok eril geliyor bana. Erkek olsaydı onu seçerdim.
  • saygilarefendim  (13.03.15 14:06:30)
Bengisu koyun benim adim ^^

Listeden beril ^^

2.5 yıl sonra gelen edit: adım bengisu değil.
  • pinkpeony  (13.03.15 16:01:42 ~ 04.12.17 17:16:44)