Levye ile kapı açan hırsızlar?

Bugün bir arkadaşımın başına geldi bu durum. Hırsız gündüz saatlerinde levye ile kapının anasını ağlatmış, her tarafı yamulmuş, kilitleri kırmış ve içeri girmiş.

Bir levye ile nasıl bu mümkün olabilir hala anlayamıyorum ya neyse.

Bunu duyunca haliyle tabi tedbir almak istedim. Kapımda çok özellikli olmasa da bir alarm sistemi var. Kapım eski tip çift kilitli çelik kapılardan. Geçen yıl kilitleri değiştirdim. Tuzaklı kilit taktılar göbeğine de rozet koydular kırılmaması için.

Başka almam gereken ne gibi bir tedbir olabilir? Siz kapınız için ne gibi önlemler aldınız?

kapı kasasının arkası boşluk ise oraya beton döktürün, arkası boş olduğunda çok kolay eğilebilir levye ile.

  • animalman  (12.03.15 17:42:46)
bu beton döktürme olayını kime/nasıl yaptırmak lazım?

  • tendra van case  (12.03.15 17:44:41)
nasıl oluyor anlayamadığın için basit açıklama: www.unfortu.net

  • kulkke  (12.03.15 18:12:48)
geçen gün bizim alt kata da akşamüstü 4-5 gibi aynı şekil girmişler balkon kapısını kanırtıp. mümkün yani.

  • drystedb efficacious  (12.03.15 18:37:13)
Levyeyle açmaya karşı emniyet kancası diye bişey satılıyor. Basit bişey ama işe yarar. www.malzemeciniz.com

  • slayerrr  (12.03.15 19:31:00)
Animalman in dedigi gibi.
Kasa ve duvar arasini kopukle doldurduklari icin levye ile cok kolay acip giriyorlar.

Sanirim bir insaat iscisi bulursan kapinin kenarlarini kirip beton ile doldurur.
  • brnbrs  (12.03.15 20:05:44)