yeni başlayanlar için araç kiralama

dikkat edilmesi gereken şeyler nelerdir, bir de hangi şirketi tercih etmek gerekir?

edit:istanbul

Büyük firmaları tercih etmek gerek. Budget, vs gibi. Kenar mahallelerdeki, filosu küçük ve esnaf işi takılanlardan uzak durmalı. Zaten sözleşmeyi değiştirme gibi bir hakkınız olmadığı için geniş filoya sahip büyük firmalardan alabilirsiniz. Aşağı yukarı hepsi aynı koşullara sahip. Kaza yaparsanız aracın bedelinin %1i bilmem kaçı size kaçıyor falan gibi :)

Ha bir de alacağınız aracın sağını solunu önünü arkasını binmeden önce fotoğraflarsanız iyi olur. Araç teslim ederken çakallık edip "bu burada yoktu, çarpmışsınız" muhabbeti yapanlar olabilir. Özellikle kenar mahalle rent a carcıları.
  • quanche  (12.03.15 09:57:32 ~ 10:02:10)
büyük kurumsal yerlerden kirala. avis, hertz falan gibi. araca binmeden çevresinde bi tur at sağında solunda çizik vuruk var mı diye. yoksa teslim ederken sen yapmıştın diyebilirler. tekrar söylüyorum 3 ün 5 in hesabını yapma büyük kurumsal yerlerden kirala.

  • kelepir  (12.03.15 10:07:26)
kesinlikle quanche ye katılmakla beraber, küçük problemleri size yüklemekten tutun da motor change edilmiş diye savcılığa şikayet edene kadar duyduk. zincir rent a carcılardan kiralayın. mümkün olan en yeni aracı alın. teslim eden kişi ile aracı detaylı gezin, iyice bakın.

  • o kadar da degil aga  (12.03.15 10:08:27)
Allah korusun kaza maza durumlarinda kasko kapsamini sorun. Cogu firma aracin tamirde gecen suresinin kira bedelini talep ediyor. Buyuk firmalar filo kiraladiklari icin kaza durumunda firmayi ariyorsunuz, size yeni bir aracla geliyorlar ve gerisine karismiyorsunuz.

Bir de km. siniri var. Km siniri olan araclarin gunluk kiralama bedelleri daha uygun.

Aracta ikinci sofor olacaksa oinun bilgilerinin ve imzasinin da sozlesmede olmasi lazim.
  • enaz3kedi  (12.03.15 10:23:56)