saç dökülmesi

bir arkadaşım için soruyorum: saç dökülmesi için önerebileceğiniz neler var?
çinko demir gibi şeyleri eksik değil.
başka bir problem de yok. şampuanların içeriklerine kadar dikkat ediyor.
şöyle saçı besleyecek kuvvetlendirecek dökülmesini engelleyecek birşey var mı bildiğiniz?

malesef sarimsak

  • shotgunwoman  (11.03.15 23:17:03)
hiçbişey. lokal yada tamamen, testosteron kesen-bloklayan bişey kullanmadığın sürece hiçbir şey engelleyemez.

  • neil manke  (11.03.15 23:48:41)
arkadaşım kadın.

  • amuda kalkan solucan  (11.03.15 23:54:02)
dermatologa gitti mi? bence gitsin. dökülmenin nedeni belirlemeden bi şeyler söylemek zor. kansızlık, b12, çinko eksikliği, stres, polikistik over sendromu vs vs bi sürü nedenden kaynaklanıyor olabilir ve neden belli değilken bi şey önermek de çok farazi konuşmak olacak.

erkek tipi saç dökülmesi ise testosteron ile ilgili gerçekten bu arada ve kadınlar için de minoxil %2'lik öneriyorlar.

bir de bitkisel sarımsak şampuanlarına vitamin kompleksleri, bepanthen kırıyor insanlar. dökülme erkek tipi ise şampuana doğum kontrol hapı ezip karıştırıp kullananları da duydum ama ne kadar işe yarıyor bilmiyorum.

sülfatsız şampuanlar ve el yapımı defne sabunları (antakya'nın gar sabunu) da işe yarıyor diye duyduklarım.
  • ikease  (12.03.15 00:36:53)
gitti muayene olmasına rağmen böyle.
eksikliği yok ölçtürdü hepsini.

neden olduğunu bir türlü çözememekteyiz biz de.
  • amuda kalkan solucan  (12.03.15 00:47:02)
peki dökülme nasıl? yani alnından mı açılıyor, tepesi mi, arka taraflar mı?

  • ikease  (12.03.15 00:52:59)
Minoxil'in kadınlar için olan ilacı var bir denesin.

  • ehti  (12.03.15 08:31:18)
-saclarini hunharca taramasin
-cok sik yikamasin
-solgarin biotin hapini onermisti benim endoktrinolofjkshbkjsn
-gecen bi yag aldim (loreal), saclari yikamadan, saci taramadan once azicik suruyoruz, daha az yipraniyor.
-duzenli uyku, duzenli beslenme de saclari etkiler
  • jimicik  (12.03.15 08:51:14)
bugün sırf duştan sonra 44 tane dedi. ortalardan dökülüyor genelde.

gitti dermatologa. testleri filan hep yaptırdı sorun yok dediler.

yağlar şampuanlar, bakım kürleri denedi hep. çok da iyi ürünleri kullanıyor ama..
  • amuda kalkan solucan  (12.03.15 09:20:01)