Kanada'da mı yaşamak isterdiniz Avustralya/Yeni Zelanda da mı?

Ya evet, bir sürü değişken falan var, ama genel olarak bakarsanız.

Seçim yapmam gerek. İkisi hakkında da en ufak fikrim yok. Tek bildiğim Kanada'nın soğuk olduğu, diğerlerinin başka yarımküre'de olmaları.

Özellikle buralara gitmiş, belki yaşamış insanlardan da yorum alırsam daha iyi olacak benim için.

Teşekkürler.

yeni zelanda kesinlikle, kanada'nın 15-20 yıl içinde amerika'nın dibinde olmasının dezavantajlarını yaşayacağını düşünüyorum, gerçi küresel ısınma ile kuzey bölgeleri daha yaşanılabilir olacakmış ama işte bu durumda amerika'dan büyük bir göç dalgası kanada'nın yapısını bozabilir; tabii bunlar hep tahmin.

  • gezegen olan pluton  (11.03.15 20:06:46)
oha hepsini secebiliyor muyuz?
yasamadim ama ucu de olur. siralamam su sekilde olurdu...

1- kanada
2- avustralya
3- new zealand
  • exlibris  (11.03.15 20:21:06)
hiçbirine gitmedim ama böyle bir imkanım olsa bir saniye düşünmeden kanada derdim.

avustralya ve yeni zelanda bana çok "uzak" geliyor. şu anlamda uzak, dünyanın geri kalanından uzak. etrafında güneydoğu asya ve uzakdoğu ülkeleri var. ilgimi çeken yerler değil. yani dünyanın bir anlamda sktir edilmiş yerinde gibi geliyorlar bana. o yüzden sevmiyorum pek. bir de böcek örümcek falan var hiçbir şeyden korkmadığım kadar korkuyorum ben onlardan. gerçi koala da var ama olsun evde beslenen bir hayvan değil sonuçta kendine faydası yok pezevengin bana ne faydası olacak, varsa var.

öte yandan kanada, amariga'ya çok yakın. soğuğu severim. buz hokeyini çok severim. dağı tepesi doğası güzel. iklimi benim için gayet güzel. insanları medeni. büyük bir ülke olmasına rağmen nispeten güvenli. abd, fransa ya da ingiltere'de kendimi çok güvende hissetmem mesela ama kanada öyle değil.

off tabii ki kanada ne anlatıyom ben.
  • what is love  (11.03.15 20:27:09)
yeni zelanda.

  • omer gibi  (11.03.15 20:29:38)
avustralya.

  • mcserci  (11.03.15 22:11:26)