Bisiklete Binmek Unutulur mu?

Merhaba bisiklete binmek unutulabilir mi? Bisiklet sürmeyi bilmeyenler var mı aramızda? Neden bilmiyorsunuz? Hiç denemediniz mi?

Yüzmek gibi bir refleks, kolay unutulmaz diye düşünüyorum. Uzun süre binmedikten sonra denerken yalpalayabilirsiniz filan ama toparlanır bir şekilde.

  • sevgikusunkanadinda  (10.03.15 16:08:16)
unutulmuyor.

  • kargn  (10.03.15 16:08:41)
küçükken sürüyordum sadece dönerken zorlanıyordum, bisikletten inip bisikleti çevirip tekrar biniyordum. geçende deneyim dedim hiç süremedim bu sefer.

  • rock n roll  (10.03.15 16:10:14)
uzun senelerden sonra, yol bisikleti ile geri dönüş yaptım. hiç de unutulmuyormuş:)

  • hede hodo  (10.03.15 16:15:08)
normal sartlarda unutulmaz ama unutan birini tanıyorum. ben unutsam ölüyorum galiba diye gitmediğim doktor kalmazdı, ama unutan kişi pek takmadı...

çevremde hiç bisiklet kullanmamış bir kişi var geçenlerde bisiklet kiraladık ona öğreteyim diye ama korkudan bisikletin üzerinde duramadı sürekli kendini yere attı. düşmekten korktuğu için kullanamadı bir türlü.
  • kuzey li  (10.03.15 16:15:09)
unutulmuyor ama çocukluktan sonra kocaman bisiklete binince bir bocalama oluyor. Sanırım boyuma göre ayarlamadığımdan mı nedir düşmüştüm ama sürülüyor yani sıkıntı yok.

  • neferkitty  (10.03.15 16:17:37)
6-7 yillik bir aradan sonra ilk binerken hafif denge kurma sorunu yasadim ama 2-3 metre gidince normale dondu. gerci bunda iki bisiklet arasindaki kadro boyu farki da etkili olmus olabilir. onceki bisikletin kadrosu daha kucuktu.

cevap: unutulmuyor.
  • lunker  (10.03.15 16:18:25)
unutulmaz ama gidonda hakimiyet sorunu yaşanabilir. o da kullandıkça aşılıyor.

  • the silent enigma  (10.03.15 16:42:36)
Unutulur.

  • Tears of Devil  (10.03.15 16:44:48)
unutan zaten hiç tam olarak öğrenmemiştir.
bisiklette ön tekerin çatalının yerle yaptığı açı dengeyi sağlayan şey. ilk hareketi verdikten sonra dengeyi sağlamak için ekstra fazla bir şeye gerek yok.

  • kargn  (10.03.15 16:46:24 ~ 16:47:43)
Unutulur, bizzat unuttum. Geç öğrenmiştim zaten, çok da sürmemiştim öğrendikten sonra.

  • kaymaktutmayansicaksut  (10.03.15 16:58:42)
en son 15-16 sene evvel bisiklet süren ablam bile unutmadığına göre kimse unutmaz. öyle çok fazla bisiklet sürmezdi o dönemler de ama öğrenmişti.

  • mesglsn sanirm bn yatiyrm  (10.03.15 17:01:07)
ben en son 7-8 yıl önce sürmüştüm geçen bi deniyim dedim başta bocalıyorsun ama kolay alışıyorsun

  • feykalade  (10.03.15 17:13:01)