Öğretmenlik okuyup İş Analisti olan tanıdıklarınız var mı?

Merhabalar.
Biyoloji Öğretmenliği mezunu bir yakınım Yönetim Bilişim Sistemleri sertifikası alıp İş Analisti olmayı düşünüyor.

Sizin çevrenizde böyle bir örnek var mı? Yani sonuç olarak bir öğretmenlik mezununun analistlikte şansı var mıdır?

is analistligi yaptim uzun sure.. 7-8 yil filan.. bisuru farkli firmada calistim onlarca analistle tanistim hic ogretmen olani yoktu.

agirlikta endüstri muh , matematik muh isletme muh. bilgisayar muh.
  • kennym  (09.03.15 19:12:21)
hocam mevzuyu algiladiktan sonra ne oldugunun onemi yok. algisi acik , hizli ogrwnebilen , copycat tarzi olan herkes yapabilir

  • kennym  (09.03.15 19:14:20)
Haklisiniz, herkes yapabilir ama asil soru firmalar bunu kabul eder mi?

  • okanlash  (09.03.15 19:45:18)
biyoloji okuyup developer olmuş birini biliyorum. oluyor yani. ama iş bulmak bir mühendise göre daha zor olur ve nispeten daha az maaş alır. çalıştığı yerler de çok iyi yerler olmayabilir. fena yerler olmayabilir yine tabi.

  • lemmiwinks  (09.03.15 20:05:11)