kamp malzemesi toplamak

elimdekiler:
1 adet iki kişilik çadır, 2 adet uyku tulumu, bol minder yastık, piknik tüpü, termos, çakı, stationwagon araba, tencere tava.

almayı düşündüklerim: 2 tane katlanır sandalye, katlanır masa.

kamptan amacım uzun yürüyüşler vs değil, ormanlık bir kamp alanı bulup çadırımı kurmak.

başka neye ihtiyacım olabilir? özellikle et vs götürmek için nasıl bir yöntem kullanmalıyım? buzdolabı gibi iş gören ne olabilir?

Kuru şampuan.

  • Tears of Devil  (09.03.15 09:47:06)
-iki kişilik çadırlar çok küçük olur rahat edemeyebilirsin gitmeden önce kur hem tecrübe etmiş ol hemde büyüklüğüne bak.
-sinek kovucu siprey
-güneş kremi
-mat
-şişme yastıklar yer kaplamaz öyle birşey al minder yerine
-et olarak sucuk al vakumlu pakette güneşte kalmazsa çabuk bozulmaz
-konserve barbunya
-el feneri
-kafa feneri
-uyku tulumların inceyse eğer geceleri çok üşürsün ona da dikkat et eğer kaliteli birşey değilse üstünde yazan 5 dereceye kadar felan ibaresine güvenme sıcak tutmuyor
-polar mont-polar battaniye en kullanışlı malzeme polar kampta
-araç buzdolabı gereksiz masraf olur tavuk götürür ilk gün yersin. 2 gün sucuk sonrasında yakındaki bir yerden alışveriş yapabilirsin. kampa uygun tencere tava götürürsen bulgur pilavı açık havada çok güzel gidiyor
  • genc irisi  (09.03.15 10:09:03)
balta, küçük bir testere, ilk yardım malzemesi

et vs için madem arabanız var bir buzluk alın her zaman lazım olur. www.hepsiburada.com
  • oriolus oriolus  (09.03.15 10:15:09)
çakı önemli, çakı deyip geçmemek lazım. gerçekten kaliteli, güvenilir bir marka olsun.

12v şarjlı ışıldak da alın. mutlaka olmalı.

alttan musluklu bir su bidonu. el-yüz yıkarken çok işe yarıyor.

bir de klasik mangal ve mangal kömürü :)

siz sorunca ben de merak ettim şu bozulacak yiyecek konusunu. 12v araç buzdolapları var. gördüğüm cihazlar ek olarak araca konulacak aküler ile veya direk aracın çakmak girişine takılıp kullanılabilir şeyler. bir de buz aküleri var. bunlar buzdolabının (yani araç motorunun) çalışmadığı zaman sürecinde en azından bir gün boyunca et vb. yiyecekleri koruyacaktır.

ama en sağlamı etleri kavurma olarak evde hazırlamak diye düşünüyorum. saklaması ve tüketmesi daha kolay olur.
  • akks  (09.03.15 10:17:18)
madem araban var, yerin de var, buyur:
-yagmur ya da gunese karsi tente (tarp)
www.decathlon.com.tr
-katlanir testere
-muzik sistemi (mini bir hoparlor, tlfon sarj edebilen gunes paneli)
-sisme mat ve sisme yastik +1
-temzilik malz. (tuvalet kagidi, islak mendil, sabun, dis fircasi, el kremi, bulasik yikama malz.)
-solar lamba (gunduz isigi depolasin, gece aydinlatsin)
-aluminyum folyo, ip (illa ki ise yariyor)
-gliserine batirilmis pamuk (ates yakmak icin)
-piknik tupu yerine kamp ocagi iyidir (butan propan mesela)
-baharat, kahve, cay, seker
-termal iclik, gozluk, sapka, ruzgarlik
-musluklu katlanir bidon
-kafa lambasi
-her sene kamp atmayacaksan elektrikli buzdolabina gerek yok bence. eti gunluk alip tuketirsin. kahvaltiliklara da 1-2 gunde bisey olmaz. biralari soguk tutmak dert ama.
  • jimicik  (09.03.15 10:47:20)
ben kendi kullandıklarımı söyleyelim arabanın bagajına attığım için taşıması dert olmuyor

şu 3 kişilik çadır 2 kişi için gayet iyi oluyor. kumaşı ve hava kanalları sayesinde sabahın köründe kendini çadırdan atmadan rahatça uyuyabiliyorsun ve içerisinde pille çalışan ledli aydınlatma çekili çok iyi oluyor. www.decathlon.com.tr

2 kişilik kamp yatağı; şişme yatak kadar yüksek ve yırtılması kolay değil, şişme mat kadar da ince değil çok kullanışlı. ısı seviyesi orta derecede. www.decathlon.com.tr

4 kişilik katlanır tabure ve masa; bu favorilerimden çok ama çok kullanışlı www.decathlon.com.tr

soğutucu cantalı tabure; ayaklarını uzattığın taburenin altından soğuk bira çıkması paha biçilemez (: www.google.com.tr

bunlara ek yine katlanır sandalyelerim, yandan kanatlı şemşiyem, et vs işini ben günlük şehirden gidip alıyorum.

buna ek çadırın önüne raidin tütsü sinek kovarından yakıyorum. orta halli bi çakım var.

ha kamp yatağının altına yine de mat da seriyorum bu arada.

bir de taşınabilir sarj cihazı ve mini kolonlar. atlayıp da aklıma gelenler olursa editlerim.
  • zenc  (09.03.15 10:57:44)