Kedi Sahiplendirme [beşiktaş]

Olayı aynen arkadaşımın ağzından anlatıyorum; yazım hataları için kusura bakmayın, konuşmayı doğrudan kopyaladım,

Özeti şu: dışarıda bir kedi görmüş, dayanamamış eve getirmiş, eve getirmeden de veterinere götürmüş, sahip bulamamış, sokakta yaşayamaz diye de bırakmamış, ama bakamayacağını düşünüyor, bu kediye sahip arıyoruz, kedi şuan beşiktaşta, fotoğraflar ekte,

iletişim için: 05322832261 i arayabilirsiniz.

Eve gideyim niyetiyle baska bi otobuse bindim23:34
Durakta (soguk ruzgarli yagmurlu bi gun)23:34
Demir oturakta bi kedi yavrusu23:34
Yanina oturdum kucagima geldi usumus23:34
Annesine bakindim yok23:34
Ortada kimse yok23:35
Aldim bunu elime bi zipladi calilarin arasina gitti23:35
Hah dedim yuvasi ora herhalde23:35
Ama sonra anladim degil23:35
Veterinere goturdun23:35
Taniyonuz mu diye23:35
Alan olur mu dedim bunu hani numara falan birakan var mi yavru kedi icin23:36
Bi no verdiler23:36
Onu arayacam diye elimden yine kacti23:36
Arabanin altina23:36
Diger kedilerin ilgisini cekti23:36
Aradigim adam saticiymis disi mi erkek mi diye sordu23:36
Bakamadim abi dedim elimden kacti23:36
Ben de sehirdisindayim musteri de yok dedi23:36
Ooo oyle olmaz dedim gel dedim geldi23:37
Karsiya gecirdim23:37
Bizim kuafor var asagida23:37
Ona sorcam tanidik mi diye23:37
Yine atladi kucagimdan23:37
Bizim kediler geldi23:37
Kokladilat falan23:37
Ama yine bisey yok23:37
Kuafore goturdum23:38
Anlattim hikayeyi23:38
Bizimkiler daha yavrulamadi dedi23:38
Torunu kedileri baya seviyo23:38
Bunu da sevdi23:38
Neyse kene-pire icin anti parazit yaptirdim23:39
Mama ve cis kumu aldim23:39
Ilk gun mamaya dokunmadi bile23:39
Ha ilk verdigim yarim konserve yas mamayi yedi23:39
Su icmiyo23:40
Kediler kuduz olabiliyo mu?23:40
Korkuyo ama kediler zaten suyu sevmiyolar23:40
Eve getirdim iste sonra23:40
Velhasil poposu bi garipti23:41
Veterinere goturdum bu sabah23:41
Hemerois kremi verdi23:41
Onu falan aldim nobetci eczane bulup23:41
Mamasini da begenmedi diye pahali bisey aldim23:42
Onu da begenmedi23:42
Surekli uyuyo23:42
Ya kucagimda yatiyo23:42
Ya da kenarda23:42
Eve geldigimde eczaneden23:42
Kum kabinin yaninda bok gibi bisey vardi23:42
Hay sana dedim23:43
Sanirim kusmukmus23:43
Nabacam bununla bilmiyorum23:44
Biraz sut icti baska da icmedi23:44
Belki gece aktiflesince icer23:44
2 aylik erkek23:45
Tekir23:45
Aldim cunku biliyorum sokakta yasayamaz23:45
psst diyorum23:51
Sagir gibi23:52
Parmak saklatiyorum kulaklar kipirdamiyo23:52

Ricam duyurunun bir süre tepede kalması.

Arkadaşınız kediyi sağ sola sorup, vet.e götürüp ve eve alıp çok güzel yapmış; ama süt vermesin kediye, çoğu kedinin laktoz alerjisi var ve kedi süt yüzünden ishal olabilir. Su içmesi lazım, hiçbir şey suyun yerini tutmuyor. Kusması da sütten veya mamanın hazmının zorluğundan olabilir.

Buralardan yuva bulunması çok zor. Haysev'e mail atın isterseniz, ilanı paylaşsınlar.
  • whimsical  (08.03.15 23:26:32)
yaklaşık 1 sene önce biz de kız arkadaşımla beşiktaşta bir kediyi sokaktan perişan halde aldık, tedavi ettirdik. artık bizimle ve durumu şu anda çok iyi.

veteriner değilim tabi ama fotoğraftan ağzında akıntı var gibi geldi. yanlış bişey söylemeyeyim ama kuru mama yemiyor olması ve akıntı olması iç hastalık, virüs vs. belirtisi olabilir. yavru kediler bu tip risklere çok açık oluyorlar çünkü. bizimki de öyleydi. hastayken kediler yemeden içmeden kesilebiliyorlar. yaş mamaya hayır demiyorsa arkadaşınız yaş mama vermeye devam etsin. hem su içmiyorsa sıvı ihtiyacını da bir nebze karşılamış olur. ama tabi bir hastalıktan dolayı yiyemiyor ve kusuyorsa yine kusabilir ve bana kalırsa acilen tedavi edilmeye ihtiyacı var. hasta kediler hemen müdahele edilmezse pat diye gidiveriyorlar o yüzden acele etmek lazım. veteriner de yeterince incelemeyip sallamış gibi geldi bana. biz beşiktaştaki yuvam veteriner kliniğine götürüyoruz çok memnunuz. götürmeseniz bile telefonla kedinin durumunu anlatsanız sağlık anlamında rehberlik ederler. numaraları 0212 227 29 10

sahiplendirme konusunda haysev denenebilir bir de facebook grupları var sokak kedisii (çift i ile) mesela bunlardan biri tadavisi yapılıp orada sahip aranabilir. twitter instagram fln hayvan sahiplendirme konusunda çok alternatif var tüm sosyal medyada. en kolay da oralardan oluyor sanırım.

@whimsical ın söylediği doğru süt vermeyin. artık anne sütünü bırakacak erişkinlikte görünüyor zaten hele inek sütü falan hiç vermeyin sindiremiyorlar.
  • squatterbloat  (10.03.15 10:02:59)
Sapasağlam görünüyor kedicik. Gözle görülür bir durum olsa veteriner fark ederdi. Enerjisi düşmüşse az yemesi, iştahsız olması normal ve elbette ben inek sütünden bahsetmiştim. Kedi sütü yerine geçen formül tozlardan kullanılmasının bir zararı olmaz.

  • whimsical  (10.03.15 11:32:04)