Ölü güvercin

Şuan balkonuma bi baktım ölü güvercin var. Dokunmadım biraz korktum gözleri kapalı ölü gibi yatıyo ama. Napayın nasıl anlarım canlı mı değil mi. Ayna falan mı tutsam gagasının oraya buhar oluyo mu diye. Bide elimle dokunulur mu bir tehlikesi olur mu? Hiç soğuk da değildi ne olmuş buna ya :( çok üzüldüm sabah sabah

dokunun, bir tehlikesi olmaz.
kalbi zaten pıt pıt atar göğüs kısmında.
tüyler olduğu için soğukluğu belki hissedemezsiniz.
göğüs-karın kısmını ovun biraz, ama dediğim gibi zaten kalbinin atıp atmadığından anlarsınız.
  • blatta hiberna  (07.03.15 10:37:41)
üstteki adımları yap ama çıplak elle dokunma sakın, hastalıktan falan öldüyse sakata gelirsin.

  • tolga asp  (07.03.15 10:59:21)
eşi varsa eşi gelir yakında yanına. aynısı bizim arkadaşın balkonunda oldu,eşi 2 3 hafta öldüğü yerde bekledi hayvanın.çok enteresandı.sanırım yas tutuyordu eşi için.

  • winstonsoft  (07.03.15 11:03:55)
bu kadar ince düşünme ya, dokunursam bişey olur mu diye aklında soru varsa eline güzelce bir poşet geçir bak sağına soluna belki yaralanmıştır, o zaman düşünürsün merhem filan sürsem mi diye. ha hareket yoksa ölmüştür zaten gömüver sana zahmet. ;)

ayna filan güldürdün beni :)
  • hayatbirfilm_basroldesensin  (07.03.15 11:21:05)
bizim kapının önünde öldü bi tane evi pireler bastı aman ha dokunma

  • mesgul ve huzursuz  (07.03.15 16:09:13)
Güvercin dediğin hayvan kanatlı fare olarak da bilinir. çok sayıda hastalığın taşıyıcısı olabilir. Dokunmadan, faraşla vs poşetlenip çöpe (dışarıdaki) atılmalı.

  • rygard  (07.03.15 17:26:02)
ya korktum ilk ben bütün piliç alıp dokunamamış insanım yani :) ilk korktum da sonradan dokundum baktım baya baya ölü bi beze sarıp gömdüm bahçeye :( baya da büyüktü zavallı

  • cusoon  (08.03.15 14:49:53)