şunu çevirebilir misiniz beynim yandı da?

In this paper we report an HPLC method, with fluorescence
detection, for analysis of PAH in edible oils and solid
food products using a simple HPLC gradient pump for the
sample loading to DACC column and clean-up that was connected
on-line to an HPLC with fluorescence detector.

bu makalede biz, yenilebilir yağlar ve katı yiyecek maddelerindeki PAH'ın analizi için florasan detection'a sahip bir HPLC metodu bildiriyoruz . bu metotta DACC column'una örnek yüklemesi/aktarımı ve DACC column'un temizliği/clean-up için basit bir HPLC gradient pompası kullanılıyor. bu DACC column parçası da hat-üzerindeki bir florasan dedektörüne bağlı durumda.

(yazar cihazın kaba tasarımını anlatmaya çalışırken işleri baya bi karıştırmış, ben de şuradan yardım aldım:
en.wikipedia.org )

(özellikle clean-up kısmını çevirirken wikipedia makalesindeki ""RP-HPLC columns should be flushed with clean solvent after use to remove residual acids or buffers, and stored in an appropriate composition of solvent."" cümlesini referans aldım)
  • le beaute du temps  (06.03.15 20:43:23 ~ 20:47:08)