hangi fondöteni almalıyım?

meleba. 22 yaşında neredeyse hiç fondöten kullanmamış hatun kişisi için öneri istiyorum.
çok sık kullanmam, uzun süre götürür beni. bir kere alayım en iyisi olsun istiyorum. o yüzden fiyat önemli değil.

daha önceki denemelerimde yağlı, ağırlık hissettiren iğrenç bir şey olarak görüyordum fondöteni. bir de çok terlediğimden kalıcı olmuyor tabii. sürekli yüzümü silmeye çalışma huyum var. elim hep yüzümde çantam selpak dolu öyle düşünün.

şöööyle çalışırken, özel günler falan filan derken özenli özenli makyaj yapmam gerektiğinde kullanabileceğim,
mat, çabuk akmayan, mümkünse tere dayanıklı, su bazlı, ipeksi bebek poposu dokulu, -tabii ki abanmadan- yüzümü hafifçe silmelere dayanabilecek, günde en fazla 2 kez tazelemem yeterli olacak bla bla... böylesine mucizevi tatlış bir fondöten var mı?

eeey makyaj gurusu kızlar blog takipçileri kadının dipleri beni iyi anladığınızı umuyor tavsiyelerinizi bekliyorum.

google özürlüsü halimle azıcık bi araştırarak "makeup forever mat velvet" iyidir yorumları gördüm. bir de yurt dışından alışveriş yapmakta da özürlüyüm o yüzden istanbul'da satılan gidip deneyerek alabileceklerim için tavsiye rica ediyorum.

göreni cevaplayanı bol duyuru olsun amin asdfgh

Este lauder duble wear light

  • isimmisimyok  (05.03.15 16:36:55)
selam ben bakkala giderken bile makyaj yapan bir insan olarak yazıyorum ^^

fondoten kullanmadıysan demek ki cildinde bir sıkıntı yok.

ben kullanma diyeceğim yerine başka bir önerim var.

senin benim gibi cildinde hiç bir problem olmayan kadınlara fondoten ağırlık hissettiriyor işte ve bunu hep hissettirecek benim hiç kullanma isteğim yok.

ben yüzümde gölge kullanmayı sevdiğim için özel günlerde bu kalıcı olsun diye şunu yapıyorum:

su bazlı nemlendirici üzerine mac bb krem az pudra sonra aydınlatıcı ve bronzerlar.

o hafif bb krem bütün rengi eşitliyor ve sürdüğüm gölge elemanımı inanılmaz sabitliyor.

günlük hayatta yüzümde sadece nemlendirici varken sürdüğümde tazelemek zorunda kalıyorum mesela.
  • dream state  (05.03.15 16:40:39)
Bb kremler iyi diyorlar ben karşı nin makyaj gurusuyum

Yok tabi makyaj dan zerre anlamam
kardeşim bb krem aldı memnun
  • indescribable  (05.03.15 16:44:24)
bilgisizlik ilgisizlik işte hiç hevesim yoktu. terleme yüzünden de napsam akacakmış hiç kullanamazmışım gibi de geliyodu. aslında ergenlikte çılgın sivilcelerim vardı hatta halen tam izler geçmedi beyaz tenliyim çok belli oluyorlar bir de çilliyim. gözlerim çok büyük benim göz altı çukurları var artık herkes hasta sanıyo beni fghjk yaş ilerledikçe daha solgunlaşıyorum heralde ne bileyim makyaja ihtiyacım var gibi hissediyorum.

  • apartman teyze  (05.03.15 16:48:41)
Ya bu yasa kadar kullanmamissin ne guzel bu yastan sonra baslama yaa. Ozenti cagini da gecmissin :)

  • aeroflot  (05.03.15 17:03:28)
@limonlu cola,
aynen öyle ekstrem bişey lazım bi iyi bilen bulmadan kesin yanlış ürün alırım. o zaman ben taksime make up for ever ürünlerine bakmaya gideyim mat velvet ve hd ikisini de deneyeyim.

  • apartman teyze  (05.03.15 17:03:40)
kesinlikle mac face and body yi öneririm ben. kriterleriniz ona çıkıyor:) ya da mufe hd foundation ı alabilirsiniz.

  • theworldismine  (05.03.15 17:04:19)
@aeroflot
yaaa öyle demesenee :)) beyaz ten çil sivilce izleri kansızlıktan her sene cildin daha yavaş yenilenirliği göz altları ahey ahey asdfgh ben de hiç bulaşmak istemiyorum bu işlere ama hayat :(

  • apartman teyze  (05.03.15 17:07:21 ~ 17:19:12)
Sivilce izleri için bio oil

Allahım ben gidip firmaya ceo luk isteyeceğim!

Annemin lekelerini bile açtı.

Dene
  • indescribable  (05.03.15 17:11:11)
gün içinde illa kullanacağım diyorsan bb krem
özel günler vs için "make up forever hd" kesinlikle.

en dandiğinden en iyisine bir dolu ürün denemişimdir ama rengi(renk seçeneği çok oldugu için direkt kendi teninde olanı bulman kolay),yoğunluğu ve kalıcılığı ile bana en iyi gelen o oldu açıkcası.

bir de özel günlerde kullandığın zaman fondöten üzerine transparan bir pudra sürmen hem cildin yağlı ise parlamayı önler hem de kalıcılığını arttırır.
  • demoniclewinsky  (05.03.15 17:44:11)
Mac iyidir. Ama BB krem de olabilir, missha ya da pure beauty olabilir, ikisinden de memnun kalmıştım ama missha daha iyiydi.

  • mutlusismankedi2015  (05.03.15 19:04:58)
www.youtube.com

Bu video işine yarayabilir, youtubeda inanılmaz çok video var bu konuyla ilgili cevap bulmana yardımcı olacaktır.
  • keneabidin  (05.03.15 22:07:32)