degisik kahvaltilik aliskanliklariniz var mi?

Ben bu ara avokadoya taktim mesela, sos haline getirip 1 dilim ekmegin üzerine surup yiyorum. Baya da tok tutuyor. Bazen de 1 kase yogurt ve 1 dilim ekmekle kahvalti yaparim, goren arkadaslarim sabah sabah bu yenir mi dese de bence gayet lezzetli. Bir ara da sadece yulaf ezmesi yiyordum ama cok yedim galiba, biktim.

Sizin sevdiginiz, pratik, degisik/tuhaf, saglikli kahvaltiliklariniz var mi? Yoksa ben klasik peynir, zeytin, yumurta yerim mi dersiniz?

Bir de bu avokado cok lezzetli ama cok da yagli. 1 tanesini asla bitiremiyorum, tadini hafifletmenin bir yolu yok mudur ki?

kahvaltıda bazen tulumba tatlısı yiyorum yada kadayıf

  • basond  (04.03.15 11:13:54)
Arada elmanın üzerine fıstık ya da fındık ezmesi sürüp yiyorum, ezme ev yapımı. Hem pratik oluyor hem de sabahları oluşan tatlı krizimi frenliyor. Akşamdan kalma sevdiğim çorba varsa kahvaltı yapmak yerine bir kase o çorbadan içiyorum, bu sabah mercimek çorbası içtim mesela.

  • elikası  (04.03.15 11:15:48)
yumurtalı ekmeği çok seviyorum

tahin pekmez de çok güzel gidiyor.
  • thracian  (04.03.15 11:16:51)
ben de kahvaltıda yoğurt ekmek ikilisini çok severim.ama yoğurt lezzetli olmalı (manda yoğurdu). çoğu zamanda yulaflı bisküviyi kahveye bandırıp yiyerek kahvaltı yaparım.

  • astrid  (04.03.15 11:19:53)
Ben poğaçayı ikiye bölüp arasına baklava koyup yanında şekerli sıcak süt içen insanlar gördüm, sabah enerji veriyormuş böyle yapınca. Onu gördükten sonra hiçbir kahvaltı alışkanlığı bana ekstrem gelmez herhalde.

  • angelus  (04.03.15 11:25:06)
moğol arkadaş albeniyi yatay kesip arasına margarin koyup yiyordu.
bunlar zaten dünyanın anasını böyle böyle ağlatmış.

  • kargn  (04.03.15 11:28:12)
aaa evet ben de bazen sevdigim corba olursa onu iciyorum. yumurtali ekmek tahin-pekmez de guzel ikili. tatli yiyen de duymustum.

angelus, kargn, onlar ne igrenc karisimlar oyle yahu? hayattan sogudum valla.
  • fraise  (04.03.15 11:31:09)
ha kahvaltıda midye yediğimde oldu

  • basond  (04.03.15 11:35:45)
sabah çorba gibisi yok fakat bende akşamdan kalan çorbayı içemiyorum, hazır kupada içilen çorbalarla kahvaltıyı geçiştiriyorum baya uzun süredir. henüz 3. bir kol falan çıkmadı biyerimde. gayet sağlıklıyım bile diyebilirim hatta.

  • hailtothethief  (04.03.15 11:49:06)
Zeytinyağlı SemizOtu salatası yaparım ara ara, hafif acı ince pul biberli olarak. Ekmekle yerim sadece.
Tahin pekmez yaparım bazen. Ara ara da sadece çorba içerim.

  • gece lampulu  (04.03.15 11:50:22)
tatlıyla güne başlamayı seviyorum ama yapmamalıyım.

  • pinkpeony  (04.03.15 13:32:22)
akşamdan kalan lahmacun veya pizzayı sabah yemesi çok güzel oluyor.

  • inheritance  (04.03.15 13:38:31)
Babam maydonoz, dereotu, taze nane, havuc, dilimlenmis yesil zeytin, beyaz peynir, zeytinyagi, limon ve nar eksisinden olusan bi salataya haslanmis yumurta dograyip onu yiyo son zamanlarda :D itiraf ediyorum bir kere ben de yedim, ve tadi gayet guzeldi. ama cok karman corman.

  • saçdemeti  (04.03.15 13:51:11)
ben de tatlıyla güne başlayanlardanım maalesef. limonlu yeşil çay + meyveli kek favorim. kek yoksa portakallı anne kurabiyesi de olur.

  • köstebek kurabiye  (04.03.15 14:03:49)
avokadoyu direkt dilim dilim ekmeğin üstüne koyup yiyorum. 1 avokado tek seferde zaten bitmez, çok gelir. ben dörtte birini falan kullanıyorum tek seferde.

bir başka alternatifim badem sütüyle pişirdiğim ve içine muz ve tarçın eklediğim yulaf ezmesi.
  • lily briscoe  (04.03.15 14:08:01)
Çiğköfte mercimek köftesi pattis salatası varsa affetmem

  • isimmisimyok  (04.03.15 17:46:10)
yumurtayla südü karıştırıp biraz yağda pişirip içine yulafı boca edip gömdüğüm oluyor. çoğu insanın yiyeceği bir şey değil. ondan eminim.

  • kargn  (04.03.15 18:29:10)