bir takvimi google ile senkronlama

merhabalar,

okul sayfamdaki takvimimi google takvim ile senkronlamak istiyorum, url ile ekleyince eklenmiş etkinlikler takvime geliyor ama bir daha senkron olmuyor, sanki içe aktarma gibi çalışıyor.

aynı url'yi mac'te takvime ekleyince sıkıntı olmuyor, yeni etkinlikler 5dk sonra görünüyor.

kullandığım url şu şekil: abcd.edu.tr

bir şekil bir de sayfada .ics indirme butonu var ama .ics dosyası da içe aktarma görevi görüyor.
var mıdır bir çözümü? neden google'da olmuyor, illa ics dosya uzantılı mı olmalı url?

Google destek sayfasinda[1] diger takvimlere ait yenilemelerin 8 saate kadar gosterilemeyebilecegi yaziyor. Muhtemelen o yuzden hemen gormuyorsunuz degisiklikleri.

[1] support.google.com
  • dahicocuk  (04.03.15 11:46:00)
Evet gördüm onu ama 3-4 gün geçmesine rağmen bir değişiklik yok malesef. Tek düşünebildiğim elimdeki url'nin direk ics dosyasına olmaması.

  • dysbaricosteonecrosis  (04.03.15 13:27:44)