Google her şeyi mi kaydediyor yahu?

1 ay önce facebookumu kapattım. Biraz önce duyurunun üst kısmında reklam çıktı karşıma. Facebook hesabı aç aramıza katıl diye. Baktım gerçek facebook cidden. İlk defa facebook reklamı gördüm hayatımda. Napıyo bunlar facebooka ne zamandır girmediğimi görüp reklam çıkartan algoritma mı koymuşlar?

Daha az meta data alan arama motoru yok mu? Yandex nasıl?

  • astaroth  (02.03.15 20:24:46)
Facebook muhtemelen hesabin kapatildiginin onaylandigi sayfaya yeniden pazarlama takip kodu koymustur. Sonra da o kodun bagli oldugu yeniden pazarlama listesini kullanarak AdWords reklami vermistir.

Facebook istemezse Google kendi kendine takip edemez yani. Ha muhtemelen Yandex'in takip kodunu da koymustur zaten :)

Edit: Bu sizin hesabi kapattiginizin anlasilip konuyla ilgili reklam gosterilmesinin arama motoru ile en ufak bir alakasi yok.
  • crown  (02.03.15 20:25:58 ~ 20:30:08)
bende sürekli çıkıyor o reklam. sözlükte de çıkıyor. hesabımı falan kapamadım hiç.

  • cthulhu  (02.03.15 20:38:47)
Veri toplanıyor
gmail yazıların
sohbetlerin
konumun
aramalarin
Ilgi alanların
Dinledigin muzikler
tElefin reheberin
Konuşma verilerin
fotoğraf konumları
....
..
Duckduckgo ile bunların ustesinden gelemezsiniz. Akliniza gelmeyecek noktalardan veri toplanıyor.

ve bunlar en kaliteli reklamı size sunabilmek için. Kaliteli hizmetleri dr ücretsiz sunabilmek için. Bırakın yapsınlar
  • Frederick Co  (02.03.15 21:11:45)
Ben de hep facebook login açık olmasına rağmen o reklam çıkıyor bazen.

Google her şeyi kaydediyor bu doğru, ama senin gördüğün reklam daha genel bi reklam.
  • harzem  (02.03.15 21:11:46)