Geçmişe dönük evlilik nedeniyle istifa tazminatı

Oh, ne kadar net bir başlık oldu bu ya..

Ne diyorsunuz? 5 ay evvel evlendiğimiz için uzak kalan iş yerinden istifa etti eşim.. DİKKAT: Anlatım sorunu var burada.. Eşim, iş yerinden 5 ay evvel istifa etti. 1.5 yıldır evliyiz..
Ama böyle bir tazminat olduğunu bilmiyorduk.

Alma şansımız yok dimi?

evlilik tarıhınden ıtıbaren 1 yıl ıcınde ıstıfa ederse alabilir.

muhasebeler bu konuda hassastır atlamazlar genelde. istifasında evlilik nedneıyle demıs mı?
  • bryan fury  (01.03.15 22:46:02)
alma şansınız var. işveren bunu standart bir istifa olarak yorumlayarak yanlış yapmış. bu işlerden anlayan bir avukat ile görüşün veya bir hukuk forumu sitesinde meramınızı anlatın. detaylı bilgi vereceklerdir. sonuçta bu bir hak ve eşinizin böyle bir hakkı olduğunu bilmemesi bu haktan faydalanamayacağı anlamına gelmez.

  • uuth  (01.03.15 22:50:15 ~ 22:57:14)
istifada evlilik sebebi ile yazıyor mu ?

  • joe dalton  (02.03.15 09:25:09)
Herkese teşekkürler..

Eşim istifa ederken "evlilik sebebiyle" demedi.. Çünkü böyle bir hakkı olduğunu bilmiyordu.
İş yerinde 2 yıla yakın süre çalışmıştı.
Ek olarak istifa ettikten sonra aile yaşamına daha uygun diyerek tekrar okula başladı.

Ne diyorsunuz firmaya başvuralım mı?
  • quaker  (02.03.15 17:58:16)
paranın azı cogu olmaz basvurun

  • bryan fury  (02.03.15 20:33:48)
tekrar bir işe başlaması veya başlayacak olması bu tazminatı almasına engel değildir. tazminatı aldıktan iki gün sonra başka bir yerde işe başlayabilir. yasal bir kısıtlama yok.

ama dediğim gibi, şirkete başvurmadan önce bir hukuk forumuna üye olarak meramınızı anlatın, size yol göstereceklerdir.
  • uuth  (02.03.15 23:35:49)