uydu alıcı işinden anlayanlar

kablo tv'ye para ödemektense bir kerede uydu alalım dedim aileye. zaten ulusal kanalları istiyorlar. ben de istiyorum ki şu biss key olayı ile maçları izleyeyim.

1- yasal olarak şamp ligi. vs. maçları izleyebiliyor muyuz?
2- zırt pırt anteni döndürmek gerekecek mi?
3- uydu alıcı tavsiyeniz var mıdır?

danke.

1- hayır
2- hayır
3- hd bir uydu alıcısı alın

bitte
  • sta  (01.03.15 11:11:13)
Multifeed yapman gereken

Ayni canak antene birden fazla lnb takarak bir cok uyduyu izleme olayi

Benim yaptigim turksat ve azerspace

Ispanya,ingiltere ve samp.ligi maclarini veriyor yayinlara da sahadan.com dan bakiyorum

Eger ki 120 lik canagin varsa turksat,azerspace,hellas,astra yapabilirsen

Avrupa daki tum maclari rahatlikla izlersin bence

Uydu alicisi icinde nextstar kullaniyorum uydudan guncelleme olayi var ugrasmiyorum sifrelerle

Not:bu soylediklerimi yapabilmek icin uydu ve canak kurulum konusunda tecrube ve ekipmana ihtiyac vardir. En basiti lnblerin konumlarini ayarlamak icin digital uydu buluculardan sahip olmak gerekir.

Azerspace ayarlamakta oldukca kolay turksat lnbsinin yanina sagina galiba hatirlamiyorum yerlestirdin mi tamamdir

Aklina takilanlari sor cekinme
  • kaiserr76  (01.03.15 11:21:54)
@kaiserr76 hocam anlattıklarıdan bu işin baya meşakkatli olduğu çıkardım. işten anlayan birilerini bulmam gerek sanırım. bu işin bana maliyeti ne kadar olur tahmini?

gidip bir uyducuya desem işte ver bana 120'lik çanak, ayarlarını da yap git, yapabilir mi?
  • passion rules the game  (01.03.15 11:25:39)
Dostum acikcasi illaki yapan vardir

Fakat fiyat konusunda ne kadar oldugu konusunda hicbir fikrim yok.

Ama sana tavsiyem su olabilir gerekli olan tum malzemeleri kendin temin edip iscilik parasi vermen

Ayrica sunu soyleme unuttum.konum olarak istanbul soyledim ben eger ki farkli bir ildeysen bulundugun konuma gore bazi uydulari izlemeye bilirsin.
  • kaiserr76  (01.03.15 20:32:59)