boks

yaş 18. birkaç aya başlama ihtimalim var. soru: nereye kadar gidilebilir sizce? daha önce spor geçmişim var ama bırakın dövüş sporunu kavga etmişliğim yok kimseyle.

profesyonel boksör olabilir miyim mesela? rocky oluyodu...

çok çalışırsan ve yeteneğin varsa olur tabi.

burnuna yediğin ilk yumrukla vazgeçiceksin gibi geliyor bana.
  • eli  (28.02.15 22:15:32)
rocky film başladığında zaten boksördü, ama parayı, para tahsilatından kazanıyordu.
18 fena değil, bizdeki başarılı sporcular hep 14-15 yaşlarında başlamışlardı.
çalışma meselesi kondüsyon. kendinizi adarsanız, bahsettiğim çocuklar gibi haftada 5-6 gün antreman yaparsanız olur.
ben 28 de başladım haftada 3 gün dayak manyağı oldum, ayrı.
  • furciferpardalis  (28.02.15 22:16:25 ~ 22:22:49)
profesyonel olursun, world class olamazsin.

  • latios  (28.02.15 22:17:42)
İki yıl lazım en aptal 2 yılda öğrenir demişlerdi

Gerçi çok çalışıp gayet de boksör olabilirsin

Ama o burunla vedalaş şimdiden
  • indescribable  (28.02.15 22:23:02)
burunla vedalaşın ama hemen değil.
salonda çalışırken aşırı sertliğe pek kaçılmaz.
yine ilk maçlarınızda hakemler sertliğe izin vermez. sertlik olmadan, sadece teknik vuruşlarla puan toplansın isterler
burnunuz kanarsa size vuranı diskalifiye ederler vb. böyle maçlar oluyor.

kısacası kaza olmazsa (-ki kaza olması yine de yüksek ihtimal, özellikle salonunuzda ayarsız öküzler varsa) buruna kıracak güçte darbe almayabilirsiniz. genelde orta şiddette darbeler alıp kanar arada. ama zor iyileşir, zırt pırt kanar.

neyse, maçlarınız az ciddileşince burunla gerçekten sorun yaşamaya başlarsınız.
  • furciferpardalis  (28.02.15 22:30:43 ~ 22:36:41)
sormayı unutmuşum. istanbul anadolu yakasında (kadıköy varsa mükemmel) tahmini fiyat ve salon önerilerine de ihtiyacım var.

  • reavelyn  (28.02.15 22:35:26)
Fenerbahçe sk da kardeşim gidiyordu hocası iyiydi

Hasan canca

125 tl ydı herhalde emin olamadım
  • indescribable  (28.02.15 22:42:08)