sporun etkilerini ne zaman gormeye baslariz?

buraya ne zaman duyuru acsam spor ile ilgili oluyor. cok kisaca ozetleyecegim bu sefer.

haftada 3 gun yuzme, 1-2 gun yuruyus-kosu, 1-2 gun dans ve yoga-mat egzersizleri seklinde takiliyorum.
kondusyonum az diye kisa surelerle basladim, duzenli artarak devam ediyorum.

beslenmede proteini artirdim, uyku duzeni normal.
boy-kilo: 170, 55
kadin

2 hafta oldu daha ama ben daha bir degisiklik gormuyorum. ne zamana farketmeye baslar?

(hedef kilo vermek degil, daha sportif bir gorunume ve hissiyata kavusmak.)
edt: yas 23

1 ay

24 k
1 ay da gördüm ben değişimi
  • indescribable  (27.02.15 23:06:22)
bu yogunlukla pert olmazsaniz 1 ayda gozle bir seyler gormeye baslarsiniz ama oyle mucize degisim diye bir sey yok. yavas yavas.

  • entrapmen  (27.02.15 23:08:54)
ablacım dicektim ama 23lük çıtırsın boy kiloda güzel zayıflamana gerek yok bacım, her türlü giderin var

  • aek  (27.02.15 23:09:49)
hedef kilo vermek değil demiş zati. Kilo vermek sportif görünmeye göre daha kolay. Onun için düşük yağ oranı ve sıkı görünüm için de belli bir kas kütlesi gerekiyor. Eğer sporunuzun içinde mekik ve squat tipi hareketler yoksa, ekleyin daha çok verim alırsınız.

Yağ oranınız düşük ve gençsiniz. Biraz da genetiğe bağlı olarak 6 hafta diyorum. Tabi değişim görmek için. 3 aydan itibaren yavaş yavaş sportif kategorisine girersiniz.
  • oddyseus  (27.02.15 23:14:37)
@oddyseus: mekik vs.yi yavas yavas ekliyorum. once duzen oturtayim dedim:)

  • goldentitan  (27.02.15 23:26:44)
ciddi karın kası cart curt göreyim dersen bu tempoda en az 1 sene, fit vücut için ise 3 ay diyorum yine.

  • yaraticilik0  (28.02.15 00:45:05)
böyle bir programla daha çok beklersin fark için. boy kilo oranın baya iyi. zaten bu tip bir programın seni getirebileceği optimum noktadasındır muhtemelen. değişiklik görmemen çok doğal.

yaptığın ekstra hiçbir şey yok ki vücudunun formunu değiştirecek? vücudunu zorlamadığın için o da bir tepki oluşturmuyor haliyle. olanı korumakla yetiniyor şu an.

hemen squat ve deadlift başla. başlamadan önce fotoğraflarını çek, 4 hafta sonra tekrar bak kendine fotoğraflarda. baya fark göreceksin eğer zorlarsan. ayrıca bunları yaparken 1-2 kilo alsan fena olmaz.
  • calligrapher  (28.02.15 01:02:23)
haftada 3 gün kısa süre yüzme, öldürmez süründürür.

haftada 5 gün 1 saat yüzün. farkı göreceksiniz.
  • mea maxima culpa  (28.02.15 11:53:51)
kişinin kas genetiğine göre değişiyor bu durum ama beslenmende değişiklik yapmazsan 3 ayda bile göremezsin.

beslenmeni de uygun hale getirirsen 2-3 haftada sıkılaşmayı hissedersin, en az 2-3 ayda da kasların hafiften belirir.
esas tam fit sonucu 6 aydan önce göremezsin.

gördüğüne değil hissettiğine bak sen, aynen devam et gerisi gelir.

mesela en güzel örneği kişisel kondisyonunun artması bir sonuçtur, önceden 3 şınav çekiyorsan 30 şınav çekecek hale gelmen de bir sonuçtur.

Sen görüntüye değil bu kısmına odaklan, kendinle yarış her gün, görüntü de peşinden gelir.
  • neferkitty  (28.02.15 11:55:18 ~ 11:59:31)