Laptop temizlettirme

Şöyle şişli/Mecidiyeköy/Beşiktaş civarlarında memnun kaldığınız bir yer var mı? En fazla 50 liraya güzel iş yapacak. 2-3 sene önce hiç kasmayan ve ısınmayan laptop şimdi elimi yakacak neredeyse..

Bilgisayarınızın marka ve model ismiyle YouTube'da arama yapsanız fan temizliği ile ilgili adımları görebilir, bu tip basit işleri evde kendiniz de yapabilirsiniz. Tek ihtiyacınız küçük bir yıldız tornavida olur.

  • cok sey hakkinda az sey bilen adam  (27.02.15 14:30:57 ~ 14:32:37)
Bir kaç defa kendim açmayı denedim. Bütün vidalarını sökmeme rağmen çıkaramamıştım. Sony vaio laptopum. Bir de benim temizlemem ile onların temizlemesi arasında ne kadar fark olur?

  • empat  (27.02.15 15:06:10)
sorun nerede ki o zaman? yani 3-4 sene önce tera online'da bile neredeyse hiç kasmayan pc şimdi terraria oynarken kasıyor. lol de öyle mesela. tflerde 5 fps'ye düşüyor.

  • empat  (27.02.15 15:36:35)
hard disk gidici olabilir. ayrıca bilmiyorsanız açmak için zorlamayın bence.

  • teknikekip  (27.02.15 15:39:25)
bir kere servise verdim. 100 lira aldılar. o saatten sonra bir termal macun aldım ve 5-6 ayda bir çıkartıp temizliyorum. cihazım 4,5 yıllık sony vaio ve maşallah diyim hiç bir sıkıntısı da yok. şu anda 45,38 derece civarında çekirdek sıcaklıkları.

diyeceğim o ki uğraş, uzun sürede de olsa kendin yap.adam soyanlara para verme.
  • emiter  (27.02.15 15:53:39 ~ 15:54:41)
@want2die, termal macun, işlemci ile işlemci fanı arasına sürülür. Tabii önce eski macun (sertleşmiştir) dikkatli bir şekilde kazınmalıdır. Daha sonra serçe parmağınızın tırnağı kadar bir miktarı işlemcinin üstüne (arkasına) sürüp bir parça plastikle yayarsınız. Ardından işlemci fanını yerine tam oturtarak sıkıştırmalısınız. Hassas bir işlemdir ama bir kez yaptıktan sonra bir daha en az iki yıl sonra ihtiyaç duyarsınız.

  • cok sey hakkinda az sey bilen adam  (27.02.15 16:17:27)
  • cok sey hakkinda az sey bilen adam  (27.02.15 21:48:30)