[]

maarri kim?

okumaya üşeniyorum valla, niye devamlı bişeyler yazılıyor nick altına? pkk'lı falan mı ne?

edit: ya olm birileri allah rızası için özet geçer diye açmıştım bu duyuruyu burayı da adamın nick altına çevirmişsiniz bravo.

edit 2: neyse ben özet geçiyorum anladığım kadarıyla: çakma solcu pkk'lı bir demagogmuş.

 
makbul kürt galiba. ben de anlamadım. ses yalitimi, myz2 falan gibi boş beleş tiplerle atıştığından, iyice bi isteksizlik geldi.
normal yazılarına baktım, yeni bişi yok. eskiden daha progresif kürtçüler var idi sözlükte, bizi de ezilen ulus milliyetçisi yaptılar gittiler.
abi okuma ben 2-3 a4 kadar okudum bi bok anlamadım. mesele özetle tatava yapma hdpye bas geç.
 • ismail yk  (26.02.15 23:02:18) 
uzun ve çözümlemeli bir şekilde yazarak içinde ki faşisti saklamaya çalışan bir arkadaş. insanlar yazılarını okurken aslında ne dediğini kaçırıyor ve adamı demokrat filan zannediyorlar. sözde humanist takılıyor ancak değil, kürt milliyetçisi ya da destekçisi.


 • air  (26.02.15 23:07:44) 
bildiğin pkk ve hdp aklama komisyonu üyesi.ssg'den torpilli olunca adam meşhur oldu...


 • gotic  (26.02.15 23:14:08) 
pkk sempatizanıymış yani okumaya gerek yok.


 • shedracon  (26.02.15 23:23:23) 
iyi ama hangi taraf faşik?!?!?
sd.keepcalm-o-matic.co.uk

 • ismail yk  (26.02.15 23:23:52) 
pkk sempatizanlığı ve kürt milliyetçiliği yapmak solculuk değildir. insansan herkese insan, solcuysan her kesime solcu, eşitlikçiysen herkese eşit olman gerekiyor. kürt milliyetçiliği ve duyarlılığı yaparak, pkk'yı aklamaya çalışırsan bunun adı solculuk olmaz.


 • air  (26.02.15 23:44:50) 
bazen bir insanın rahatsız ettiği insan sayısıyla başarısı doğru orantılı olabiliyor.

bu da o "bazen"lerden
 • ack3000  (26.02.15 23:48:27) 
mesele hemen solculuğun standartlarını belirleyen sağcıların eline düştü dikkat ederseniz.
ben maarri'yi birinin tavsiyesiyle okudum, o zamana kadar debe sekmesini de açmamışım, meğer bu adam debeye giren falan biriymiş "aman tanrım" didim. "debede neler yazıyor böyle" didim.
maarriye de makbul kürt dedim geçtim şimdi bu yüzden. ben tarzından istifade edemiyorum. öyle bi sözlük figürü işte. otisabi, dizepam, i. tolst., life is drunk, kizil sakal vs poptrikler ne kadar rağbet görüyorsa bu da o kadar.. yani tırt.
 • ismail yk  (26.02.15 23:55:35) 
bu arkadaş kürt değil yalnız. :/


 • bruges  (27.02.15 00:10:11) 
'solculuğun standartlarını belirleyen sağcıların eline düştü'

hey babam hey. hani solculuğu olmadığı bir yere çekildiği için rahatsız olan bir solcu olma şansımız yok yani.
her ne sıfatta olursa olsun kendisine 'solcu' diyen birini eleştirirsen sağcı oluyorsunuz. matematiğinizi hesaplayayım ben.

maari ve şurekası.
 • air  (27.02.15 00:13:26) 
hee sana da pardon o zaman air. "gerçek solculuk benim solculuğumdur" diyen "solcular"dansın demek. bilemedim.


 • ismail yk  (27.02.15 00:15:10) 
kendisi adı sivil katliamlara karışmış bir örgütü aklamaya çalışmakta gibi. hümanizm hem devlet terörüne hem de pkk'nın eylemlerine karşı aynı duruşu gerektirir. kendisinde bu yok. sosyal demokratım.


 • sporty  (27.02.15 00:33:51 ~ 00:34:46) 
@yk, illa insanları bir kalıba sokman gerekiyor sanırım. öyle değilsen kesin böylesindir... başka bir şey demiyorum.

darth gogo, bilerek yapıyorsun değil mi? konuyu alakası olmayan yerlere çekiyor ve demediğimiz şeyleri demişiz algısı yaratıyorsun. ya maaari'nin başka bir hesabısın ya da maari ile fazla takılmışsın. konunun farklı şekilde algılanması için elinden ne geliyorsa yapıyorsun.
 • air  (27.02.15 01:00:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.