fırında tavuk göğüs

Merhaba,

İlk kez şöyle yapacağım bu akşam:

Borcam'a yağlı kağıt;
üzerine önce bezelye, sonra patates,
onun üzerine sade göğüs tavuğun fileto şeklinde doğranmış hali
tavuğun üstüne zeytinyağı, limon
en üste halka soğan
200 derecede 1 saat pişirme

bu tarifte gelecek var mı? Salçayı nasıl yapayım, sadece zeytinyağı yerine salçalı zeytinyağı karışımını mı kullanayım? Biraz sıcak su da ekliyim mi?

salçalı su yap, onu da tavuğun üstüne gezdirerek dök, fırına ver. mis gibi olur.

  • bradshaw  (26.02.15 15:09:35)
nefis ötesi olur. Ben de yapayım bari :)

  • lcha  (26.02.15 15:16:34)
yoğurt, salça, zeytinyağı ve istediğiniz baharatlardan oluşan bir bulamaç yapıp tavukları ona bulayın. tavuk göğüs fileto yağsız olduğu için fırında pişince çok kuru olacaktır. dediğim gibi yaparsanız yem kurumaz, hem de lezzetli bir sosu olur.

  • kibritsuyu  (26.02.15 15:19:05)
salçaya su kat ki, kurumasın et. göğüs eti zaten yağsız bir et olduğu için kuru olursa yavan olacaktır. o su kurumasını engeller.

benim önerim tavuk göğüslerini bir saat marine etmen. göğüsleri süt, karabiber, tuz, sarımsak, kırmızı biber, varsa biberiye ve kekik, bir tatlı kaşığı balın içinde bir-iki saat beklet derim. bu eti hem yumuşatacak, hem de lezzet katacaktır.
  • mermize  (26.02.15 15:19:38)
tavuk goguslerini salca+zyagi+yogurt sosuna bulayip dolapta beklet 2 saat. yoksa o etler kupkuru olur, buna mi özendim dersin.

  • no christ requires  (26.02.15 17:42:29)