hafizanizda en geç kaç yaşına kadar gidebiliyorsunuz?

Mesela 2 yaşımdaki bazı detaylari hatirlayabiliyorum. Cevremde dogruluyor cok ilginc geliyor bu durum. Daha erken yaslari hatirlayaniniz var mi?

2 ama çok fazla hatırlamıyorum.

  • kuzey li  (26.02.15 00:07:14)
benimde iki 4 yaştan sonra hemen hemen her şeyi hatırlıyorum ama bazen dün ne yedim unutyorum :)

  • fasulyek  (26.02.15 00:08:09)
2. Aklımda bir sahne var, yapılan konuşmalara kadar her şey aklımda, hatta o konuşmalara karşılık aklımdan ne geçirdiğimi bile hatırlıyorum.

  • i was made for you  (26.02.15 00:14:06)
bende de 2

  • synesthesia  (26.02.15 00:14:36)
benim inanılmaz kötü bir hafızam var, 1 veya iki tane 5 yaş altı anım vardır onlar da bölük pörçük

  • zenciamacalismiyor  (26.02.15 00:15:59)
4 yaşındayken salondan gelen çay karıştırma sesleriyle babaannem bize gelmiş diye sevinerek uyanmam. hmm bir de 3,5 yaşındayken kardeşim doğacak yaşasın diye annem hastanede doğururken babamla yatağın üstünde zıplamıştık. ama annemle babam hatırlamıyo. ne alaka baban hastaneydi diyolar :D

  • kedi yavrusu  (26.02.15 00:18:39)
2 yasinda balkondan düsmüstüm, komadan sonraki tüm detaylari hatirliyorum
hastaneler arasi sevkedilisim, cok susamam ve su verilmeyisi, yanimizda olan babamin arkadasi kemal amca, doktorlarin refleks kontrolü icin ayaklarimi kalemle cizmesi vs

  • kucukharfler  (26.02.15 00:31:16)
Dedemi 3 yaşımdayken kaybettim. Cenaze gününün çoğunu ve dedeme dair bir sürü şeyi hatırlıyorum ama onlar bölük pörçük.

  • kaffle  (26.02.15 00:34:28)
bir sürü anım var ama o anılarda kaç yaşındayım hiç bilmiyorum. siz nasıl yaşı kesin olarak söyleyebiliyorsunuz?

fakat 3-4 yaşlarındayken bir kızla dudaktan öpüşürkenki bir fotoğrafım var mesela, onu hiç hatırlamıyorum ilginç şekilde :D
  • king lizard  (26.02.15 01:16:09 ~ 01:18:14)
2. yaşgünümü ve sonrasını hatırlıyorum

  • sta  (26.02.15 01:21:13)
3 yaşındayım, babam kucağında kardeşimle yaklaşıyor, sinirli, sağ elini boşaltıyor, kardeşi sol ele alıyor, bana sağlam bir tokat atıyor. hatırladığım en eski görüntü bu.
detayıyla anlatmasam hadi lan diyecekler. detayıyla hatırlıyorum. bahçe duvarının üstünden tokat aşırdı ipne.
günlerden bayram, aklı eren ermeyen bir grup çocuk, bayram günü köyün mezarlığına dua etmeye giderken benim de elimden tutmuş götürmüşler. orspu çocukları yüzünden tokadı yiyorum.
arif var mahallede, onun mavi gözlerini hatırlıyorum, hayatımda ondan daha tuhaf bir mavi görmedim.. kafası kesilen tavuğun badi badi koşması. hepsi aynı mahallede. millet, bütün mahalle, salça yapıyorlar, çarşafların çamaşırların arasından mahalle karılarını izliyorum. püre domatesler çok güzel. tıksırana kadar sür sür yeeee.
mahalle kovboy kasabası gibi, tek sokak, iki yanı tarla. iki sıra ev var.
  • ismail yk  (26.02.15 01:43:24)
1 yaşından küçük, yürümeyi öğrenmemişken yürüteçte geçirdiğim bir kaç anı kare kare hatırlıyorum. 3 yaşımdan da kesik kesik şeyler var. ama genel olarak hafızam baya kötüdür.

  • darkredanger  (26.02.15 02:33:52)
Valla imrendim ben ilkokulu bile zor hatırlıyorum bir yaşını hatırlayan var benim bir dr a görünmem gerek herhalde

  • ayhsegul  (26.02.15 02:46:56)
3 yaşındayken bizim üst katın liseli kızına bırakmışlardı beni bakması için. Arkadaşları da gelmişti 4 kız daha vardı ortamda. Kızın kucağından inerek masanın altına girmiştim. Kızların bacaklarına dokunup kaçıyodum. Çok net olaylar beni sevsinler diye şirinlik falan yapıyodum rol falan kesiyodum.

  • oddyseus  (26.02.15 02:52:40)
net olarak hatırladığım ve tarihini kestirebileceğim en eski, beşiktaş'ın şampiyonluk kutlamaları var sanırım. tarih kümesinde de beşiktaş'ın şampiyonluklarıyla anıların yaşandığı mekanları kesiştirince 4-5 civarı bir yaş çıkıyor ortaya.

  • John Finn  (26.02.15 03:26:47)
2 silik olarak. fotolara bakarsam hikayeleri hemen aklıma gelir.

  • mr fusion  (26.02.15 03:38:10)
Sunnetim. 4 yasindayken.

  • baldur2  (26.02.15 05:30:13)
4 yaşındayken. Ayağımın üzerinden fare geçmişti

  • filipis  (26.02.15 06:04:00)
2.5 yasimi hatırlıyorum; kardeşimin dogumunu.

  • fraise  (26.02.15 06:48:04)
Taş çatlasa 3'ü parça pinçik hatırlıyorum. Açıkçası birtakım anılar var ama kimbilir hangi yaş. Hiç merak etmedim, kimseye yaşımı sormadım. "Zararı yoksa, bende de olsun" şeklinde yaklaştım. 3'ü de fotoğraflardaki saç uzunluğumdan çıkarım yaparak hatırlıyorum.

  • aychovsky  (26.02.15 07:32:02 ~ 08:00:08)
4-5 aylıkken yaptıklarımı gayet net hatırlıyorum.

  • t joe  (26.02.15 07:58:52)
4 yaş gibi hatırladıklarım var. ilk okul öncesi çok çok şey hatırlıyorum ama tamamının tam yaş aralıklarını bilmiyorum açıkçası. Ama 4 yaş gibi tahmin ediyorum.

  • gece lampulu  (26.02.15 08:06:45)
4. yaş doğum günümü hatırlıyorum.

  • mattiadestro  (26.02.15 08:53:41)
Bulanık hatırladığım şeyler var. Yaşım 1,5-2 civarı; annem beni ayağında sallıyor, babam da gazete okuyor ama ben ters yönde olan televizyondaki ayılı bir çizgi filme bakıyordum.
En net hatırladığım en eski şey ise, Özal'ın ölmesi. Yaşım 4,5 o sıralar. Bildiğin üzülüp ağlamaklı olmuştum yahu.

  • wish i could find a way to disappear  (26.02.15 12:23:48)
1.5 yaşındaki olayı hatırlıyorum ailem de onayladı hatırladıkça güleriz hep beraber..

  • EkimBebesi  (26.02.15 12:40:39)