Uçak bileti

Arkadaslar Japonya veya Arjantin e gitmek istiyoruz diyelim örnek veriyorum ülkeleri...Tarih önemli değil. Sene içinde en ucuz hangi tarihse o tarih olacak.. Googıla yazıyorum her site en ucuz uçak bileti olduğunu iddia ediyor

1- bunun bi Standardı yok mu'' en ucuz bilete hangi siteden bakıyorsunuz siz?
2- tüm siteler Gidiş dönüş tarihi soruyor. Sene içinde en ucuz hangi tarihse o tarihte almak istiyorum tek tek tarih mi gireceğim

1. ben skyscanner'dan bakıyorum. ay içindeki en ucuz bileti gösterme gibi imkanları var pratik oluyor.

2. bazen ayrı ayrı almak daha ucuz olabiliyor bi de dediğim gibi skyscanner'dan gidiş dönüş ayrı ve tüm ayı göster diyerek bak. iyi sonuçlar veriyor

bi de şöyle bi resim görmüştüm zamanında hoşuma gitmişti aklında olsun :)

i.hizliresim.com
  • KidLazer  (25.02.15 15:31:56)
skyscanner'da aynı zamanda ucuzlayınca mail atma özelliği var. o da işine yarayabilir. mesela ay olarak arat, en ucuzunu ve sana en uygunu seçip ucuzlayınca mail at de

  • ack3000  (25.02.15 15:41:44)
skyscanner'da tarih seçmezsen sana yıl içindeki en uygun fiyatları gösterir, tam da istediğin bu sanırım.

ayrıca skiplagged'dan herhangi bir tarih girerek fiyatlara bak, sana farklı havayolu firmalarının aktarmalarını birleştirerek fiyat sunacak, en uygun bilet o şekilde olur.

mesela skiplagged'da baktın en uygun fiyat moskova aktarmalı tokyo diyelim, sonra skyscanner'a gelip önce istanbul > moskova daha sonra moskova > tokyo olarak iki ayrı uçuş için fiyat sorgulaması yap arada bayağı fark olacaktır (yani öyle ümit ediyorum, uzakdoğu için durumu bilmiyorum ama diğer ülkeler için ben bu şekilde yapıp ciddi kâr yapıyorum), sonra skipglagged ve skycanner fiyatlarını kıyasla hangisi kârlı olursa bileti kap.
  • tolga asp  (25.02.15 15:42:50)
ikinci soruyu bilmiyorum ama ilki icin expedia diyorum.

  • ben de  (25.02.15 16:47:43)