KYK YURTKUR başvuruları

bizim zamanımızda(5 yıl önce) yurt başvuruları için öss tercih formunda bir yer vardı oradan tercih yapılıyordu hala böyle mi? bir arkadaş ve onun arkadaşları tercih formunda işaretlemediklerini böyle bir şey görmediklerini söyleyip, yeni başvurdular kyk yurtlarına. eğer tercih formunda bu kısım varsa, kontenjan çoktan dolmuştur ve başka yurtlara bakmanın zamanı gelmiştir diye düşündüm ben de, nedir işin aslı?

ilden ile farklılık göstermekte kontenjanlar. dediğin gibi eskiden formun üstünde seçenek vardı ama o seçeneği işaretlemeyip yurtda kalmak isteyenler de başvuruyu direkt kyk ya yapabiliyorlardı. tercih formundan kaldırılmasının sebebi cidden ihtiyacı olan insanların başvurması olabilir çünkü herkes gideceğim yerde ev bulamazsam yurtta kalırım diyerekten garantiye almaya çalışıyordu ve kontenjanları gereksiz dolduruyordu. istanbulda ben 5340. yedektim ve yurda 1 hafta içinde yerleştirildim. yurtlarda genelde yer oluyor.

  • bakteric  (20.08.09 09:51:31)
formdan kaldırılmış demek.. ben sakarya yurdunda kalırken 1000. yedeklere de sıra gelmişti ama ocak ayında. il denizli.

  • abtash  (20.08.09 10:00:31)
internetten yapılıyor artık kyk ön başvuruları. başvuru zamanı geçmiş olabilir, 2. başvuruya kalabilirsiniz.
şurdan hatta:
www.kyk.gov.tr
burslara da burdan başvuruyorsunuz.
edit: sanırım başvuru zamanı geçmemiş, bir göz atın.
  • aithra  (20.08.09 11:21:24 ~ 11:21:54)