VPS Hk.

sitemden onlnie satış yapıyorum. natro2nun aptalca sınırlamaları ve başıboşlugundan bıktım usandım.

vps'e geçicem, bugüne kadar geçmeme sebebim güvenliği sağlayamayacağımı düşünmemdi. size sorularım var:

- aynı anda maksimum 20 kişinin online olduğu çooook özel günler (senede 2-3 gün en fazla) dışında 50 online'ı görmeyen bir sitem var.

- ssl sertifikasına sahip (nasıl yüklendiğini ben bilmiyorum) ve payu'ya request gönderiyoruz. olayımız bu satın alım yaptırıyoruz müşterilere.

bana; tüm wamp'ın yüklü, ihtiyaç duyduğum ssl'in de yükleneceği ve güvenlik sıkıntısı çıkmayacak bir vps lazım.

ben bunları yüklemekten çok anlamam, yüklersem yanlış bir şeyler yapabilirim. ama paylaşımlı sunucuların aptallıklarından da yılmış durumdayım. bana bi yardımcı olun arkadaşlar allah aşkına.

fazla online olmayan bir site için vps'e para gömmek ne kadar doğru olur bilemiyorum. aylık ödemesi olduğundan ben bile vakti zamanında vazgeçip tüm sitelerim için bayi hostingi almıştım kafam rahat etti.

güvenlik konusuna pek kafa takmayın bence. nereden alırsanız alın güvenliği olan bir yer olacaktır zaten. firewall bunun için var.

önerim: www.netdirekt.com.tr
  • teknikekip  (24.02.15 14:06:23)
vps'in konfigürasyonunu yapamayacaksan hiç girişme derim.
digitalocean'dan aylık 5-10 dolarlık paket alınıp on numara kullanılır ama illa ki konfigürasyonuna az buçuk ellemen gerekir.

bu durumda host'da kalman daha mantıklı sanki
  • velhasilkelam  (24.02.15 16:02:19)
www.ramnode.com - sanırım cpanel de ayrı olarak satılıyor burada. üzerine bir de www.maxcdn.com 'dan cdn al, optimizasyonlar yap. gayet hızlı ve kullanışlı bir siten olur.

ben yakında bunlara geçebilirim. daha ucuz çözümler düşünürsen normal paylaşımlı bir hosting + cdn de iş görebilir.
  • stalemate  (24.02.15 21:44:22 ~ 21:45:01)