ilaçla adam bayıltıp, yaralama

aşağıda duyuruda konuşuluyor şuan bu durum.

Bir kadın arkadaşımız eski sevgilisine bunu kamusal alanda yapmış.

Aynısını bir erkek yapsa cezası farklı olur muydu? bu kadın arkadaş ne ceza alır?

sebebi ne olursa olsun ( aldatma imiş), siz bu olayı savunabilir misiniz?

hangi duyuru nerde?

sebebi ne olursa olsun yapılmamalı bu arada. sanki dünyanın sonu, sanki tek aldatılan kendisi, sanki kendisi çok mükemmel.
  • elorelia  (24.02.15 00:39:52)
asla. ruh sağlığı yerinde olan insan bunları yapmaz zaten, o sorunun sahibinin aşırı takıntılı olduğu uzun zamandır tarafımızdan bilinmekte.

  • devilred  (24.02.15 00:42:45)
bayıltma yok la eksik okumuşsun :)

konuşulan konu çevresinde bir öz eleştiri yapmam gerekti benim şahsen, kafadan mesleki reaksiyon gösterdim nötr davrandım sonrasında arkadaşın gerçekten anlamsız mesajlarından sonra işi şakaya vurdum.

Şimdi burada gerçekten bir erkek olarak bu kadın-erkek arasındaki şiddet işlerinde halen empati yapmakta zorlanıp olayı hafife aldığımı fark ettim. dikkat ederseniz en ağır ve olması gerektiği gibi tepkiyi kadınlar verdi.

genele vurursak halen çok gerideyiz bu konularda hem kendim hem de genel olarak erkekler adına diyebilirim.
  • ili  (24.02.15 00:43:02 ~ 00:43:31)
duyuru uçmuş bu arada, tepkiler gelince bir aydınlanma yaşandı sanırım hanım kızımızda.

  • ili  (24.02.15 00:45:20)
tamamı yok ama isteyene sadece soruyu caps atabilirim.

ya ben bayıltmayı kaçırdım onu ne ara yazdı.

cevap vereyim modlar silmesin savunmam savunulacak yanı yok. erkek yapsa burası yıkılmıştı.
  • kuzey li  (24.02.15 00:45:57)
oraya da yazdım, duyuruyu sildi ben yazdıktan sonra sanırım. umarım cezan neyse cekersin. bi de gelmiş akıl danısıyor burdan yüzsüz ruh hastası.

  • slalom  (24.02.15 00:46:17)
sorma. ne saçma şeyler oluyor dünyada. şaşıyorum. bence yaşı 20falan ergenlikte olduğuna kalıbımı basarım.
yahu bunun savunulur bir tarafı yok. yakın zamanda erkek şiddeti için kıçımızı yırttık. kimse kusura bakmasın bunun kadını erkeği yok. kadınlar da iyice sapıtmış demek ki. ya biz de piç adamlar gördük. hiçbirine şiddet uygulamadık. bastık gittik evimizde salya sümük ağladık. efendi adam yerine piç adam tercih edersen olacağı bu ahahahah :D
ya şaka bir tarafa gerçekten korkuyorum gelecekten. bu anne babalar nasıl kafalar yaşıyor da bu çocuklar böyle oluyor. ben salt çocuğu suçlayamıyorum çünkü anne babalar baya mala bağladı bence.
  • suspendline  (24.02.15 00:48:00)
bir şey daha söyleyeyim içimde kalmasın, son yaşanan olaylarda verilen tepkilerin çoğu intikam duygusuyde idam gelsin vs. , gerçekten empati kurmaya başladığımız zaman bu olaylar azalmaya başlayacaktır.

şu bir ara dönen adam olan kadın dövmez adam olun adamlık bunu gerektirir temalı reklamlara da acayip ifrit olmuştum. bizim toplum olarak sağlıklı empati kurabilemeye ihtiyacımız var.

ne olur nasıl sorma bilmiyorum.
  • ili  (24.02.15 00:48:26 ~ 00:50:42)
değişik birisi zaten:

www.eksiduyuru.com
  • mesglsn sanirm bn yatiyrm  (24.02.15 00:52:26)
peluş oyuncak fırlatmak olsa hadi bir nebze görmezden gelinebilinir hali ile, bu ne yahu?

hayır, duyuruda bir de "kendimi savunmak için yaptım" diye yalan söyleyip kendisini kurtarmaya çalıştığını yazmıştı - işine gelince bazı insanlar "kadın acziyeti"nin arkasına nasıl da sığınabiliyor. başta troll başlıklarının devamı sandım da, sildikten sonra ciddi ciddi gerçek görünmeye de başladı.
  • kulkke  (24.02.15 00:55:40 ~ 00:57:25)
tamamen gerçek canım, böyle kadınlar esasen en çok zararı kadınlara veriyor.

  • ili  (24.02.15 01:00:47)
@ili daha önceden trollükleri var yine bizi yine trollemiş olabilir.

  • kuzey li  (24.02.15 01:03:30)
(git: 713428)
İncil falan yumuşak gelmiş ablaya. : )

Sorunuza cevap olarak da: Erkeğe ne ceza veriliyorsa kadına da aynı ceza verilsin, ortada herhangi bir şiddet mecburiyeti (kendini savunma vs.) veya bir hata (örn. ani bir hareketle yanlışlıkla yaralama) yoksa tabi.
  • hayal bilgisi  (24.02.15 01:05:55)
@kuzey li hadi ya, vay troliçe vay, neyse uyku tutmadıydı zaten :)

  • ili  (24.02.15 01:07:21)
bu duyurusundan emin değilim ama galiba bir ara pilot sevgilisi vardı sonra yalan söyledim dedi sonra yalan söylediğim hakkında yalan söyledim dedi.
yabancı sevgilisi vardı her konuşmasını buradan bunu böylemi derim diye yazıyordu.

olay gerçekse bile kolayca rapor alıp atlatacağına inanıyorum.

edit: troliçeyi beğendim triliçe gibi :D
  • kuzey li  (24.02.15 01:09:22 ~ 01:09:54)
oraya 60tan fazla cevap yazılmıstı zaten öyle cekti dikkatimi. arkadaslar rica ederim böyle seyleri normalleştirmeyelim. kendisinin hala haklı olduguna inanıyo ki destekci arıyor burda. yaptıgının yanlıs olduguna ikna edilmediği sürece sanal linç de işe yaramaz gerci ama en azından derdine çare olmayarak akıl vermeyerek yanlış oldugunu gösterebiliriz belki benzer bişey olursa.

  • slalom  (24.02.15 01:12:27)
gerçek gone girl'ler aramızda :/

  • devilred  (24.02.15 01:14:57)
92liymiş

  • fasulyek  (24.02.15 01:19:13)
gerçekten normal değil durumun kezzap falan sormuşsun oha diyorum. neyse sayfanın scene-shotlarını aldım ex askına ucurayım diyorum.

  • fasulyek  (24.02.15 01:22:19)
shedracon'un troll olduğunu herkes bilmesine rağmen neden bu goygoy?

  • arnold schwarzeneger  (24.02.15 07:46:25)
shedracon bu duyurunun gördüğü en rezil kullanıcı. zamanında, bir sevgilim olsun ama kanser olsun. bir tek beni sevsin diyebilmis bir insan müsveddesi. hala onu ciddiye alip cevap verenler var.

  • jaygatsby  (24.02.15 08:51:52)