carraro bisiklet upgrade

carraro bisiklet alasım var, diyelim ki vitesinden memnun kalmadım takılıyor falan, bunu upgrade etme şansımız var mı sonra. mesela sportive 224lerde altus+tourney var arka ön olarak, atıyorum para verip parçaları aldırıp deore+altus vb. şekline çevirtebilir miyiz.

cidden cehaletten soruyorum

tabiki evet.

  • Tears of Devil  (23.02.15 21:01:18)
bisiklet alırken donanımdan ziyade kadroya bakmak gerekir. bisikleti değerli kılan, fiyatını belirleyen kadrodur. bisiklette kadro hariç her şeyi daha sonra upgrade edebilirsin. mecazi manada söylemiyorum, harbiden aklına gelebilecek her şey değiştirilebilir.

  • ack3000  (23.02.15 22:24:00)
Uzman bisiklet sporcusu burada. Öncelikle şuraya bakın: aynakol.org sonra, bisikletin kadrosu her şeydir, donanım ise sonra gelir ve performansın yükseldikçe donanımlar da cevap veremez olur, değiştirirsin. Önemli olan doğru grubu seçmektir. Ancak düşük donanımla gelen bisikletin kadrosu da ne yazık ki çöp olur. O yüzden iyi donanımlı bir bisiklet bak derim

  • mahsus mahal  (23.02.15 23:09:47)
@mahsus, ilk yetişkin bisikletim olacak başlangıç için 1000 1500 civarı basit şehir bisikletlerine yöneldimdi, amacım da şu an için sadece düz yolda sahilde falan haftasonları bir iki saat sürmek. o civardaki donanımlar ve kadrolar da sanırım aşağı yukarı aynı, ben de dedim ki şimdi amatör olarak başlıyorum sonra diyelim ki birazcık daha bisikletten anlar oldum, bu vites niye zor atıyor yea falan diye bilgisayara upgrade çakar gibi parça yenileme olayı var mı acaba ondan sordum. kadro da anakart gibi bir şey anladığım kadarıyla ama zaten benim düşündüklerim, dediğim gibi şimdilik basit alüminyum kadrolar.

bir şey daha soracağım, diğer arkadaşlar da cevaplayabilir, şehir içi kullanımda pek hız yapmayacak asfaltta takılacak birisi için v fren mi önerirsiniz disk fren mi
  • obez kirpi george  (23.02.15 23:55:12)