Şarjlı pil üstadları

Böyle bir üstadlık var mı bilmiyorum ama kodak easyshare Z8612 IS fotoğraf makinesi için orijinal pilleri yerine normal kalem pil alıp hem fotoğraf makinesinde hem de diğer ota boka kullanmayı düşünüyorum. Elimde şarj cihazı ve 4 tane 1300 mA pil var ama muhtemelen kesmeyecektir.

Şimdi 3000 mA 4 tane daha pil alacağım ama 2 ürün arasında kararsız kaldım.
Birisinde kendi şarj aleti de özel sistemli filan var. Şöyle ki:

www.hepsiburada.com

Diğeri ise yalnızca pil, ben de nasılsa şarj aleti var (philips marka hiçbir özelliği olmayan bildiğin şarj aleti) ki bunun fiyatı daha iyi. Şöyle ki:

urun.gittigidiyor.com

Şimdi, hepsiburada'dan kendi özel şarj aletli pil setini mi alsam yoksa gitti gidiyordan aynı fiyata 8 tane pil mi alsam?

Bi akıl verin şarjlı pil üstadları. hepsiburada da bir benzer model için insanlar gayet olumlu konuşmuş. O da şöyle ki:
www.hepsiburada.com

Yoksa daha iyisini bak şurda daha hesaplıya bulabilirsin diyeniniz var mı?

ekleme:
bir de bu philips 1300 mA piller kaç saatte şarj oluyor? Sitesinde aradım göremedim.
ekleme 2: buldum standart 15 saat şarj olması gerekiyormuş*

gp'yi tavsiye ederim. ben uzun zaman kullandım. gerçekten kaliteli bir ürün. diğer marka hakkında bir fikrim yok.

  • pragmatist kedi  (19.08.09 22:59:53)
gp iyidir. ayrıca 1300 mA'yı 6-12 saat arası güzelcene şarj edersen bir sıkıntı olmaz. ben eskiden vaktim varsa 12 saat şarj edip yüksek performansımı alıyordum.

  • outlawrider  (19.08.09 23:37:06)
öncelikle aynı naneyi yedim: ben de kodak easyshare Z8612 IS aldım gittigidiyor'dan.makina aklımı karıştırdı kumlama ve renk kalitesi konusunda tereddütlerim var .(daha bugün geldi bakalım biyerinden süper ayar çekip yok yav bizim hatamızmış demeyi umuyorum.bu konuda fikirlerini almak isterim)

bir iki yerde baya pil canavarı olduğunu okudum, sorun yaşayanlar orjinal li Ion pilini alıp kurtulmuşlar. bu bana şöyle mantıklı geldi: li Ion piller, Ni-MH lere nazaran daha kullanışlı ve dayanıklı diye biliyorum.Ni-MH piller içinde de bilenler gp diyor.araştırmalarım sürüyor.
buna alternatif arıyorum =>
urun.gittigidiyor.com

irtibatta olalım
  • ukde  (20.08.09 02:23:06 ~ 02:25:21)
pillerin şarj sıkıntısı nedeniyle çok fazla deneyemedim makineyi ama aynı makineden aldım ben de. 230 TL'lik makineler içinde fiyat performans olarak kurcalayabildiğim süreç içerisinde oldukça memnun kaldım.

Lakin makinede vizor olmadığı için pilin içine ediyor. 2500 mAH pillerle 25-30 poz çekebildiklerini söylemişler. Orjinal pilleri 1600 mAH Li-Ion olması bu kadar fark ettirebiliyor mu? Bunu bir araştıracağım. Sonuçta ben de 2 kat (3000 mAH) pil kullanacağım.

Kendi pilini almakla bitmiyor bir de özel şarj aleti almak gerekiyor o da 100-120 TL'ye geliyor. O yüzden sadece fotoğraf makinesi için 120 TL batarya almak yerine 4 tane 3000 mAH pil alıp ota boka da kullanmak hem daha ekomomik hem daha mantıklı geliyor hatta aynı paraya 24 tane pil alınıyor ama şu Li-Ion ve Mi-Mh olayını çözmem lazım önce.

ekşi'de yazarlığım onaylanmadığı için halen sizi oradan ulaşamam ama posta adresim. sulpirid-ata@yahoo.com

ekleme:
1300 mAH kalem pille 50 tane fotoğraf çektim eve gelince + kurcaladım filan.
  • Kazmapolitan  (20.08.09 14:08:56 ~ 21:51:09)
300-400 çekim diyor :
urun.gittigidiyor.com

  • ukde  (21.08.09 00:42:38)
Şarj aleti olarak, çoğu kişi tarafından beğenilen ATABA 908 modeli (AT-908: 22TL)

piller için ise=>
Varta Professional 2700
GP Recyko 2100 mAh (gp nin yalnızca bu modeli öneriliyor)

ayrıntılar için : forum.donanimhaber.com

Özellikle 64,65,66 ve 67 numaralı sayfaları ziyaret edin.
'bipekkan isimli üyenin mesajlarını dikkatlice okumanızı öneririm.
  • ukde  (21.08.09 12:22:26)
kargo dahil 60 TL

www.pilburada.com
  • Kazmapolitan  (21.08.09 12:31:04)
Bi de şunu buldum:
urun.gittigidiyor.com

  • Kazmapolitan  (23.08.09 22:01:58)