20 iş gününde tamir edilmeyen telefon

Merhaba,

Hemen özet geçeyim, 18 ocakta telefonumu MediaMarkt'a tamir için teslim ettim. Gün itibari ile 25 iş günü geçti ama hala telefonum yok. Bu durumda yapabileceğim neler var?

30 is günü tlf tamiri. Ama ilk aldığın günden itibaren 30 gün içinde verdiysen 20 iş günü cevap vermek zorundalar

  • indescribable  (22.02.15 15:12:31)
Servise girişi hangi tarihte yapıldığı önemli olmalı, yani sizin mediamarkt'e teslim tarihiniz değil, mediamarkt'ın servise teslim tarihi önemli olmalı, ona göre hesaplayın eğer 20 iş günü gene dolmuşsa ürünün değişimi veya iadesi hakkınız olur, eğer firmalar reddederse tüketici hakem heyetinden halledebilirsiniz.

  • atom karincanin torunu  (22.02.15 15:15:44)
Yasal süreyi geçtiyse yenisini isteyin sözleşmede yazması lazım öyle bişe.

  • opethian  (22.02.15 15:18:15)
Onu da hesapladım, servise 21 ocakta verilmiş. Ona rağmen 22 iş günü oluyor.

  • Haldamir  (22.02.15 15:30:07)
yanlış anlaşılmasın lütfen ama cevapların hiçbiri doğru değil. telefonlarda tamir süresi 20 iş günüdür, bu süreye cumartesi günleri dahil, pazarlar değildir. ayrıca telefonun tamiri 10 iş gününü aşarsa eğer geri kalan süreler için benzer özelliklerde bir cihazı satıcı/sağlayıcı size temin etmek zorundadır. sürelerin hepsi ürünü mediamarkt'a verdiğiniz tarihte başlar ve yedek telefonu da yine mediamartk vermek zorundadır. yalnız o yedek telefonu size hayatta vermez mediamarkt. 20 iş gününü geçtiyse derhal tüketici hakem heyetine ücret iadesi için başvuru yapın. ayrıca sonradan telefon tamir olup size verilmek istenirse kabul etmeyin, gidip almayın, postayla gönderirlerse postayı reddedin.

  • orada olmayan adam  (22.02.15 17:16:51)