fotojenik olma durumu

guzel bir kadin/ yakisikli bir erkek fotojenik olmayabilir ya da tam tersi cirkin bir kadin/ erkek fotograflarda cok guzel/ yakisikli olabilir mi? bu neye gore degisir, nasil olur?

poz vermeyi bilip bilmemekle ilgili bir durum mudur? insanlar sonradan fotojenik olabilir mi?

ne dusunuyorsunuz bu konuda? benim icin cok buyuk bir merak durumu da. tesekkur ederim simdiden herkese.

Bununla ilgili bir kaç makale vardı ingilizce. Bulursam edit'leyeceğim.

Yüzün şekli, kemik yapısı en önemli etkendi.
  • reyals  (22.02.15 13:53:41)
genelde olay gözlerde bitiyor.

  • ismail yk  (22.02.15 14:01:23)
Bugün fotojeniksem yarın değilim mesela ben bunun neresi simetrik

  • indescribable  (22.02.15 14:04:33)
Indescribable, insanlar genelde kendilerini fotojenik bulmazlar zaten, o farkli bir durum.

Bunu yakın cevrendekilere soracaksin sen, belki de fotojeniksindir.
  • fraise  (22.02.15 14:07:20)
Genelde bazı kızlarda görüyorum hep aynı açıdan resim çekiliyor, ama karşıdan bakıyorsun mesela kızın burnu bir garip, o garipliği bertaraf etmek için bir açı yakalamış o açıdan çekiliyor resimleri. İşte bunlar hep Amerika'nın oyunları.

  • opethian  (22.02.15 15:21:49)
Normalde güzel/yakışıklıysa insan, hangi açıdan çekersen çek fotoda da aynı şekilde çıkıyor.

  • mandalina kokusu  (22.02.15 15:23:23)