Zabıt Katipliği Mülakatında Şu Durumda Şansım Nedir?

Arkadaşlar 72 küsür kpss puanıyla 10 kişi alacak bir adliye komisyonuna başvurdum. 200 kişi sınava çağrılacaktı 150 küsür kişi başvurdu. Bugün klavye sınavı yapıldı, klavye sınavında 40 kişi falan daha fire verdi. 110 kişi civarı girdik. Acaip heyecan yaptım ama 112 kelime yazmışım. Ve 5.olmuşum. Ve sadece 17 kişi 90 kelimeyi geçebilmiş.

Şimdi 10 kişilik memur kadrosu için 17 kişi mülakata gireceğiz. Klavye sınavında bu 17 kişinin içinde 5.kişiyim. Cemaatle paralelle hiçbir şekilde bağlantım yok, ama torpilim bilmemnem de yok. Diksiyonum düzgün, dersanede çalışan tarih öğretmeniyim. 2006 Öss'de ilk 5000 başarım var.

Bu durumda kazanma olanağım nedir? Mülakatta ne gibi sorular sorarlar? Ne olur, ne biter? Yorumlarınızı bekliyorum.

mülakatta elenen biri olarak söylüyorum komisyonun baktığı şeyler;
1. olarak torpil
2. olarak ben üniversite 2. sınıftım yani onlar için daha önümde yol vardı.
3. olarak da insaflı bir komisyona denk gelirseniz hakkıyla girenler ve ihtiyacı olanlar kontenjanından alınma ihtimaliniz var.
ve size şunu söyliyeyim ben sınavdan sonra bir bağlantı bulmuştum zaten %60-70 alınacak kişiler belli oluyor dedi geri kalan kontenjan üzerinden insanlar alınır dedi.
mesela 100 kişi alınacaksa en az 60 kişilik liste önceden belirleniyor sınav formalite.
İnşallah her şey gönlünüzce olur benim torpilim yoktu ve yukarıdaki bazı kriterlere tam uymadığım için alınmadım. bol şans.
  • bin dokuz yuz sifir bess  (21.02.15 22:55:03)
inşallah kazanırsın. kazanamazsan gerçekten çok üzülürüm. okurken bile sinirim bozuldu.

  • sheridans  (21.02.15 23:12:52)
rakibim olan 17 kişiden benle beraber 3 kişi 4 yıllık üniversite mezunu. ben halihazırda yüksek lisans öğrencisiyim, askerliği yapmadım. 3 tane adalet lisesi mezunu var. 3 tane ön lisans mezunu var. kalanlar hep lise mezunu. bu durumda şansımı arttırır mı acep?

  • dergus  (21.02.15 23:20:57)
artmaz tersine azalır. yüksek lisansı bitirsin öğretim görevlisi olur gider diye düşünürler. öğretim görevlisi olmasa da başka işe başvurur diye düşünürler.

önceden mülakata giren bir arkadaşıma şunları sormuşlar:

xxx'ten(xxx yaşadığınız şehir oluyor) kimler çıkmıştır siyasetçi, sanatçı anlat bakalım?

okulu bitirince(arkadaş üniversite öğrencisiydi o mülakat sırasında) sizin bölümden ne çıkıyorsunuz? ielride iş imkanları neler, sen ne düşünüyorsun?
  • nickimin hakkini veremedim  (21.02.15 23:29:22)
bi kere klavyede 5. olman hiç önemli değil onlar için. öss birincisi olsan bile önemli değil hatta.

torpilim yok diyorsun. arkadaşların dediği gibi ilk bakacakları yer torpilin. bi de 10 kişi alınacakmış. girmen çok çok düşük bi ihtimal. devlette mülakatta elenen biri olarak söylüyorum. ben de senin gibi bu hesapları yapıyodum ama hiç bi boka yaramıyor. torpil şart işte. 100 kişi falan alınacak olsa hadi sevinelim diyeceğim ama 10 kişilik kadroda sana yer kalmaz. sen yine de mülakata hazırlan tabi ki en azından kendi çabanla batırmamış olursun.

hadi diyelim 9 kişi aldılar. kalanı torpilsizlerden seçicekler. muhtemelen kılık kıyafete, saça sakala bakarlar. eğer insaflı (!) iseler maddi durumuna bakarlar. hani çocuğun var mı, eşin var mı, çalışan biriyle mi evlisin vs. bi ihtimal mülakatta sordukları sorulara verdiğin cevaplara bakarlar. ben kyk mülakataına girmiştim. sorulan her 3 sorudan ikisi dini soruydu. ona göre.

yani sana en kötü ihtimalleri sayıyorum ki benim gibi boşa heveslenme.
  • elorelia  (21.02.15 23:50:07)