aniden Şarjı Tükenen Telefon

selamlar,

normalde telefonumun şarj performansı ilk günkü gibi değil artık, sabah 6'da şarjdan çektiğim iş günlerinde akşam 5-6'ya kadar gidiyor en fazla. ama bugün sabah 9'da şarjdan çektim, öğlen 1'de şarj uyarı sesiyle bi irkildim.

tamam normal iş gününden fazla kurcaladım telefonu sabahtan ama çok ekstradan bişey de yapmadım yani. biaz facebookta gezinmişimdir, biraz internette, o kadar. video falan da izlemedim hiç.

artık ölüyor mu telefonum yavaş yavaş? yani bir anda bu kadar dramatik performans düşmesinin sebebi ne olabilir? android 5'e geçtikten sonra zaten bi gariplikler oldu, arada durduk yere kapanıyor falan ama geçeli birkaç ay oluyor sanırsam, bu pil olayı daha yeni çıktı...

ne dersiniz? yaşıycak mı?

not: telefon nexus 4 / 2 yaşında.

telefonun cok sicak yada sogukta kalmasida sarjini aniden bitirebiliyor.

  • McCoy  (21.02.15 13:40:17)
Sorun pildeyse sadece pili değiştirerek yaşatabilirsiniz, yani pil yüzünden ölen telefon görmedim. Belki bir de hard reset yapmanız kendine getirebilir cihazı.

  • atom karincanin torunu  (21.02.15 13:49:05)
@atom karincanin torunu, pili değişebilen bir model değil. yine de açıp değiştiriyorlardır belki ama pili değiştirilemeyen başka modellerinkileri değiştirdikten sonra telefonu orjinali gibi iyi kapatamıyolar sanırsam, bir garip oluyor...

  • loveinaflipbook  (21.02.15 13:53:19)