internetten video izlenirken oluşan buffer durumu hakkında

başlık biraz tuhaf oldu.
eskiden hatırlıyorum youtube veya herhangi bir yerden video izlerken video'yu durdurduğumuzda örneğin, video download'a devam ederdi. ya da izlerken bile, bağlantı hızı yeterliyse, tüm video kısa bir zaman içinde yüklenmiş olurdu. şimdi öyle değil, içinde bulunulan anın çok az bir zaman sonrasına kadar yükleniyor. bir anlamda kısıtlanıyor. bu durum standart mı, düzeltilebilir mi?
umarım ne demek istediğimi anlatabilmişimdir.
teşekkürler.

youtube bilerek yapıyor gereksiz yere trafik harcanmasın diye

  • birisi.  (20.02.15 20:21:44)
Bunu aşmak için de tubeenchancer yüklemen gerek. Adını yanlış yazmış olabilirim.

  • cetoxim  (20.02.15 20:23:48)
terbiyesiz yutup böyle yapıyo işte
bunun çaresi izlemeye ara verdiğin süreyi bir yere not edip sesini kapatıp arka planla oynatmaya devam etmek.
varmış başka çaresi :p
  • neira  (20.02.15 20:23:49 ~ 20:24:48)
bu soru bir sene sorulmuştu burada. yani 1 senedir anlatmak istediğiniz şekilde.
düzeltilemez.

  • farrytikki2  (20.02.15 20:25:19)
@neira: öyle gerçekten

@farrytikki2; ben çabuk şikayet eden bir adam değilim galiba :) hakkatten uzun bir süredir böyle.
  • puc  (20.02.15 20:35:59)