felçli kedinin bezini sabitlemek için?

felçli kedimize bez bağlıyoruz, ama bez o yerde süründükçe çıkıyor ve bütün ev dışkı ve idrar içinde kalıyor. bu bezi sabitlemek için bir çözüm arıyoruz. süründükçe bez gevşiyor ve poposundan kayıp çıkıyor. ne yapabiliriz?

kediye bakan arkadaşımın evi çok kötü durumda, nasıl yapacağımızı bilemiyoruz bütün ev mahvoldu. fikri olan, daha önce felçli hayvan bakmış olan varsa bir yardım edebilir mi bize?

Tekerlekli yurutecler var.
Eğer onlardan takarsaniz bez yere surunmez.
Dolayisiyla da cikmaz.

Köpeklerde daha sik kullaniliyor yürütec, ama kedi de bir süre sonra alisacaktir.
  • blatta hiberna  (20.02.15 18:30:42)
yürüteci sürekli takılı olsa olur mu? yürüteç var.

  • mutevazi  (20.02.15 18:34:30)
ya çok üzüldüm kediye ve tabi arkadaşının da durumuna... :(

yürüteç kullanılmayan zamanlarda yapmak üzere aklıma şu geldi: kediye tasma takıp, tasmanın iki yanına ip bağlayıp, o iplerin öbür uçlarını da beze tutturmak. pantolon askısı gibi...
  • whimsical  (20.02.15 18:38:17)
Ben de tam whimsical'ın dediğini söyleyecektim, öyle olur mu ki? Çünkü yürüteçten hoşlanmıyormuş.

Tasmadan değil de ya da ön kolların altından geçecek bi şekilde bağlanamaz mı?
  • buff  (20.02.15 18:39:29 ~ 18:40:02)
yürütece alışamaz mı ki? sonuçta hayvan kendi vücudunun bir parçası olmayan bir şeye alışmaya çalışıyor, zaman alır bence... yalnız dediğim gibi, yürüteç sürekli takılı dursa, sorun yaratmaz mı?

bağlayarak denedik, yine çıkarttı. zıbın gibi bir şey giydirsek olur mu acaba?
  • mutevazi  (20.02.15 18:43:33)
Zıbın mantıklı olabilir, yürüteçten daha iyi olur zannediyorum. Veterinere yürüteç işini bi sorsa? Kadın bana hoşlanmıyor, egzersiz için kullansın falan dedi ama bilemedim ki.

  • buff  (20.02.15 18:48:13)
zıbın gibi bir şey olarak file giydirebilirsiniz. bizimkilerden birini kısırlaştırdığımızda sürekli dikişini koparmaya çalışıyor diye veteriner öyle yapmıştı.

fileye delik açıp, bacaklardan geçirip giydirmiştik.

arkası kapalı olsun diye kuyruk tarafından da delik açılırsa o tutabilir belki. kumaş değil de file kullanınca kendini yalamaya devma da edebiliyor, içgüdüsel olarak sıkıntısı olmuyor böylece; ama tabi üzerinde her zaman file olması bir de üstüne üstük yürüteçle ne kadar rahat eder onu bilmiyorum. denemek lazım.
  • whimsical  (20.02.15 18:50:49)
Yurutece alisir.
Üstelik gün içindeki hareketlerini kolaylastirir, koşar oynar vs.
Daha az yorulur.
Sanirim gece ya da hayvan yatmak uyumak istediğinde cikarmak gerekir.
O zamanlarda da ona özel bir alan yapılabilir belki hani kirlenirse de orada kalsin diye.
Ama zaten yatacagi zaman çiş kaka da yapmaz.
Yaparsa da olduğu yere yapar.

Ya da mesela gündüzleri yürütec, yatacagi zaman dedikleri gibi bir aski falan kullanılabilir?

Ama hayvanin sürekli bezli kalmasi da mantara vs neden olabilir.
Yani arada bir altini açmak lazim.

Su geldi aklima, o aski varken de sonuçta yere surunecek.
Yani ikisini de deneyip evin düzenine gore ayarlayacaklar bir şekilde.
  • blatta hiberna  (20.02.15 18:51:35)
File de iyi fikir evet.
Ama kediler sonuçta her şeye zor alisiyor.
Bence bira sabirli olunursa elbet alisacaktir.
  • blatta hiberna  (20.02.15 18:54:55)
www.youtube.com bunu türkiye'de bulmak mümkün bilmiyorum ama işinizi epey kolaylaştırabilir. (2. gösterilen)

  • madarch  (20.02.15 19:56:52)
göğüs tasması takıp ona sabitleyebilirsiniz.

  • innerbliss  (20.02.15 20:02:12)
Kuyruğunun olduğu yerden beze delik açıp kuyruğunu delikten geçireceksiniz.En azından köpeklerde işe yarıyor.

  • boyalı kuş  (20.02.15 20:36:33)
zaten öyle yapıyoruz boyalı kuş.

  • mutevazi  (20.02.15 21:11:58)