Kedimin patisi sıcak kahveye daldı!

Demin pc başında kahve içiyordum. Kucağıma hamle yaptı ama patisi sıcak kahvenin içine daldı,(çok kötü ciyakladı) ikimiz de yandık. Ayağını soğuk suya tuttum. Bir şey olmaz di mi? :( Yalıyor şimdi orayı.

net birşey diyemem ama olmaz. bizim kedinin üzerine de annemin yanlışlıkla ılık çay dökmesiyle birlikte hem ciyaklayıp hem de evin içinde anlamsızca 2 tur atmıştı. sakinleyince yanınıza alıp sevin.
daha uzmanların cevapları daha iyi olur.

  • rakicandir  (20.02.15 08:15:50)
kahve biraz beklemişse yani çok sıcak değilse ve kedicik yavru değilse muhtemelen yanmamıştır. kediler ıslak bir yere basınca da aşırı tepki verebiliyorlar. yanık olmasa bile derisi biraz hassaslaşmış olabilir. yalamasına engel olabilirsseniz iyi olur, hassaslaşan yeri tahriş edebilir.
geçmiş olsun

  • madarch  (20.02.15 08:54:26)
Bendeki kızarıklıklar geçti sanırım onun patisi de iyi. Şimdi rutinine devam ediyor. Misket yuvarlıyor :)

  • old possum  (20.02.15 08:57:16)
soğuk değil de ılık suya tutmanız daha iyi, bir daha böyle kazalar olursa aklınızda bulunsun, insan için de geçerli.

  • mutlusismankedi2015  (20.02.15 10:24:53)