Korkudan Olucem Lutfen Yardim: Hayvan Meselesi

Klozette salinan, uzun, kahverengi bir sey gordum. Hayir dusundugunuz sey degil:/ Fare kuyrugu olmasindan kuskulaniyorum. Biraz inceledikten sonra sifonu cektim, gitti. Ust uste 5 kez sifon, arada camasir suyu falan yaptim. Ama ustune oturmaya korkuyorum, kapagi kapatip 5 lt'lik sasal koydum. Klozete dokup sifonu cekebilecegim bi fare zehri var mi? Suya karisip 7 sulalesini katletsin. Banyoya yere yapiskan falan koyamam, gorursem kalp krizi geciririm. Lutfen o da can :( falan demeyin. Ciddi oneri bekliyorum.
Not: ev +30 yili asmis bi apartmanda, apartmanin kendisi les gibi. Ev idare eder, bocek karinca yok (ya da uyuyorlar) arada orumcek cikiyor. 3 aydir oturuyorum.

lağım faresinin kuyruğu pembemsi olur yalnız yanlış değilsem. tuz ruhu amonyak vesaire gibi bişeyler varsa onu dökün. ama üzerine çiş yapmayın zehirlenirsiniz :D

  • hailtothethief  (19.02.15 23:53:29)
@hailto, klozette normalde rastlanan seylerden olmadigina eminim :D sabit durmuyordu hem saliniyordu. Fare olmasa da bir yaratik yani. Tuz ruhu ile neyi karistirmamak lazimdi? Yarin alayim hemen. Ama ozel
Olarak bu is icin hazirlanmis zehir varsa onceligim o olur?

  • mesgul ve huzursuz  (19.02.15 23:55:53)
Birazdan burası "Klozette salınan, uzun, kahverengi bir şey" fobisine sahip insanlar tarafından işgal edilir, iyi ki sadece tarif etmişsin. Görsel paylaşsaydın olay olurdu.

  • angelus  (19.02.15 23:56:00)
defalarca sifonu çekmen bir işe yaramaz. işe yarıyor olsa zaten hiç çıkmazdı. ki fareler suda yüzebilir. tekrar içeri gittiğinden eminsen kapağı kapalı tutup üzerine ağırlık koymak mantıklı, doğru yapmışsın.

seni korkutmak istemem ama başka bir gece klozetin kapağını kaldırdığında suda fare ile karşılaşma olasılığın olabilir. kapağı açmadan önce korkutup kaçıracak şekilde kapağa vur, ne bileyim gürültü yap vs.

böcekler ile karıncalar yazın çıkacak.

sana tavsiyem evini değiştir.
  • mahone  (19.02.15 23:59:02)
@angelus, buraya yazarken yaa keske resim cekmeyi akil etseydim dedim ama o seyi banyoda goz hapsimden cikarip oturma odasina gidemezdim herhalde.

@neferkitty, Allah askina :(((((
  • mesgul ve huzursuz  (19.02.15 23:59:59)
asitle bazı karıştırmamak gerekir galiba :D yani tuz ruhu ile amonyağı bir arada dökmeyin. ev kaçıncı kat?

  • hailtothethief  (20.02.15 00:00:07)
@mahone, anlasma yaptim 1 yillik :(
O ihtimal benim de aklima geldi, bol gurultu yapicam. Sifonu cekince herhalde baska bir seyin varligini hissedip kendi gitti diye dusundum.

Yok mu zehir onerisi :(
  • mesgul ve huzursuz  (20.02.15 00:02:26)
@hailto, bir acidan bakinca 2. Bir acidan bakinca 3. Kat.

  • mesgul ve huzursuz  (20.02.15 00:03:16)
birazcık zorlama bir çözüm önerisi olacak ama şöyle bir şey düşündüm:

raid'in pembe bir fare zehiri var. tam adını sabah editle yazarım. ben onu kullandım hayvan 6 7 saat içinde mefta oldu etkili bir şey baya. 1 cm uzunluğunda silindirler düşün öyle bir şey tipi de. ama büyük ihtimal suda çözünecektir yada etkisini yitirebilir. oyüzden şu kapsül ilaçlar oluyor ya içinde toz olan. hani iki tarafından çekince açılıyor. öyle bir ilaç bul, içini boşalt, sonra bu zehiri onun içine koyup kapağı kapat. klozete at bikaç tane sabahtan. öğleye doğru bi kontrol et hala duruyorlar mı. yemişse zaten ölür. yememişse o gördüğün fare değildir. hiç olmamıştır. sdfsdads.
  • hailtothethief  (20.02.15 00:10:46)
Acaba benim evde de var mı diye az önce gidip uzun uzun klozete baktım, sifonu falan çektim bakalım sersemleyip çıkacak mı diye fakat bir hareket olmadı. Yok galiba. Çok saçma bir 3 dakikaydı.

  • angelus  (20.02.15 00:12:30)
teşekkürler bu duyuru için. şimdi gece gece tuvalete nasıl gideceğiz?

  • mea maxima culpa  (20.02.15 00:19:41)
pasamed olabilir :s

(bkz: saadettin teksoy)
(bkz: pasamed)
  • poison pill  (20.02.15 00:23:58 ~ 00:25:49)
Yaa siz en azindan paranoya yapiyorum dersiniz, benim oyle bi luksum bile yok :(
Klozetin ustune bi 5lt daha sasal koysam mi? Ama banyoya girmeye korkuyorum :(

  • mesgul ve huzursuz  (20.02.15 00:26:25)
Ya o değil de, eskiden korcan kararın sunduğu hızar diye bir program vardı. Böyle yalandan abzürd haberler yaparlardı. hatırlayan varsa poposu sargı bezli insanlar gösteriyordu, haber klozet canavarıydı :(

  • sehpa fx350  (20.02.15 00:35:48)
Lütfen birisi beni rahatlatsın, benim oturduğum bina 3 yıllık, ben de 6. katta oturuyorum. Olmaz öyle şey he mi? Olmaz dimi?

  • once  (20.02.15 00:42:01)
sen de apartman yönetimi ile konuşacaksın bu durumu borular yenilencek tek çare bu sanırım, sende çıkıyorsa başkasında da çıkar.

  • neferkitty  (20.02.15 00:45:19 ~ 00:46:59)
kedi al.

  • yalnux  (20.02.15 01:24:04)
bu kadar panik yapmaya gerek yok bence. emin olun o fare, sizin ondan korktuğunuzdan kat kat fazla sizden korkuyordur. evin içine girmesini engellemek adına klozet kapağının üstüne bir şey koymak durumunda kalacaksınız her zaman, böyle bir angaryanız olacak artık hayatta. onun dışında sıkıntı yok, dert etmeyin... hayvanı da öldürmeyin, belki de siz onun yaşam alanını işgal etmişsinizdir?

  • ruhi bir banyo  (20.02.15 02:03:39)
Nane – amonyak –fesleğen – kekik kokusundan nefret ederler. Bu kokular kesinlikle Fareleri uzak tutacaktır. Ayrıca fareler Soğandan ve soğan kokusundan da nefret ederler. Eğer ki bahçeniz varsa, Bahçenize Fareleri uzak tutmak için soğan ekebilirsiniz.

  • amarikanya fitbolcusu  (20.02.15 02:25:49)
Bunu buldum

  • amarikanya fitbolcusu  (20.02.15 02:26:21)
hiç uğraşma, profesyonel yardım al, gelsinler çeşit çeşit zehirle müdahale etsinler. fare tek bir lokasyona odaklanarak yok edilebilir bir canlı değil. klozet olmasa başka bir yerden çıkar yarın, kimyasal savaş en etkin yol.

  • rygard  (20.02.15 04:38:48)
Wcye gitmeye korkuyorum şu an.

  • isimmisimyok  (20.02.15 08:48:56)
Apartman yonetimi diye bir sey mevcut degil, eskiden aile apartmaniymis simdi genellikle kocasi/karisi vefat etmis yaslilarla (kendileri yillardir burada yasiyor) ogrenciler var, yan komsum da benim gibi calisan. Haftada bir, birisi gelip merdivenleri yikiyordu artik onu da duymuyorum. Yan komsumun kapisini tiklatip soyleyeyim bari :(
Bir de pro hasere avcisi bakinayim. Tesekkurler!

  • mesgul ve huzursuz  (20.02.15 08:59:05)
özel mesajlara binaen: i.imgur.com şu ilacı aldım zirai ilaç satan dükkandan. önce telefonla aradım konuştum, durumu anlatınca hemen bunu önerdiler. önce yarısını, bir hafta sonra tekrar yarısını klozete boşaltacağım. ilacı kullandıktan sonra 12 saat kadar tuvaleti kullanmamak lazımmış. inşallah malum şahısla bir daha hiç karşılaşmayız.

  • mesgul ve huzursuz  (20.02.15 17:30:47)
2 çaydanlık su kaynat, olduğu gibi klozete dök. geldiği yere anında gidecektir.

hatta lavabo açıcı varsa ilk önce onu dök, sonra üstüne sıcak su. 150-200 dereceyi gördüğünde götüne baka baka lağıma geri döner.
  • calligrapher  (20.02.15 17:35:32)
@neferkitty, dün zehrin kalan yarısını boşalttım, şahıstan haber yok, kanalizasyonda ölmüştür diye umuyorum.
ama hala klozetin üstüne su dolu şişe koyuyorum :(

  • mesgul ve huzursuz  (03.03.15 19:40:54)