[]

Vasiyet yazmak hakkında

Online olarak yazsak geçerli olur mu?
Bunun kuralı nedir, ıslak imza zorunlu mudur? 
Geçerli olması için ne yapmak gerek?


  • Karmaşıklık  (19.02.15 14:47:06) 
asliye hukuk mahkemesi nezdinde yazılması gerek galiba.


  • dokuzonbeş  (19.02.15 15:06:08) 
Türk Medeni Kanunu, Madde 538- El yazılı vasiyetnamenin yapıldığı yıl, ay ve gün gösterilerek başından sonuna kadar mirasbırakanın el yazısıyla yazılmış ve imzalanmış olması zorunludur.
El yazılı vasiyetname, saklanmak üzere açık veya kapalı olarak notere, sulh hâkimine veya yetkili memura bırakılabilir.

Sonuç: Elektronik ortamda yapılamaz. Vasiyetname el yazısıyla yazılıp imzalanacak.
  • praetor  (19.02.15 15:13:07 ~ 15:14:42) 
intihar mi edicen?


  • jimicik  (19.02.15 15:18:58) 
avukat degilim ama ayrica ek bilgi vereyim, vekalete her yazdiginiz kanunen gerceklesmeyebiliyor. yani tum mal varligimi komsuma birakiyorum diyemiyorsunuz, yasal varislerinizin sizin bile degistiremeyeceginiz sakli haklari var. bir hukukcudan gorus alabilir ya da ilgili kanunlari arastirabilirsiniz. haberiniz olsun diye yazayim dedim.


  • kartonpiyer  (19.02.15 15:31:00 ~ 15:31:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.