Elektrik yüklü her yerim

Dokunduğum her metal eşyada şu sıralar elektrik çarpıyor beni. ilk dokunuşta ama sadece.

Yada sipariş veriyorum kuryeden paketi alırken elim kuryenin parmağına sürtündüğü gibi elektrik çarpıyor.

toprakta çıplak ayakla gezmek dışında bu enerjiyi boşaltacağım bi yöntem var mıdır ya noluyor olm bana

bi ara ben de öyleydim uzun süre. ne denediysem çare etmedi. kolay gelsin.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (19.02.15 14:33:16)
su ile temas da iyi geliyor diyorlardı statik elektriğe.

  • mesglsn sanirm bn yatiyrm  (19.02.15 14:36:47)
yün olarak sadece atkılarım var onu da ofis ortamında takmıyorum zaten. ama lavaboya ne zaman gitsem kapının kolundan çarpılıyorum.

  • akatreil  (19.02.15 14:48:48)
ayakabı ne giyiyorsun? onunla alakalı olabilir. Ofisin zemin ve ayakabı ilişkisi.

  • innerbliss  (19.02.15 14:57:56)
@innerbliss

söylediğin mantıklı olabilir düşündüm de yeni bir ofise geçtik o günden beri böyle. ofiste yerler de halıflex ama sadece bende böyle oluyor diğer kimsede bi şey yok.
  • akatreil  (19.02.15 14:59:39)
halı olan bir ortamda olup giydiğin ayaakkabı ile alakalı.

tek çözümü, farklı ayakkabı giymelisin.

yürürken de ayaklarını yere sürtmemelisin.
  • skbn  (19.02.15 15:19:55 ~ 15:20:20)
Bende de oluyor ama fark ettim ki bu botu giydiğimde oluyor sadece, botun tabanı baya kalın sanırım o yüzden

  • six packsiz  (19.02.15 15:20:04)
taharet bunun çözümü.

  • [silinmiş]  (19.02.15 15:30:48)
benim bir botum var soğuk yağışlı havalarda giydiğim, onu ne zaman giysem ofiste çat-çut çarpılıyorum.
spor ayakabı veya başka bir ayakabı giydiğim zaman "0h bugün rahatım çarpılmıycam"diyorum.

  • innerbliss  (19.02.15 16:04:46)
havasız ortamlarda oluyor.havadaki su buharı eksilince elektriklenme başlıyor ortamda.
rutin ofisi havalandırırsan geçecektir.

  • jamswety  (19.02.15 16:30:29)
toprakta çıplak ayakla gezmeden de olur. evde saksı falan varsa ya da bir şekilde toprak bulursan ellerinle temas etmen de işe yarar. avuç içlerini 15'er dakika bastır her gün, bir süre sonra atarsın.

  • baba jo  (19.02.15 16:34:58)