kimligi kaybettim nasil cikarabilirim?

Sb? 50 tl var mi hala ?

hemen cikarmak sart mi is gelmesin basimiza?

hemen çıkartmak şart. çünkü yeni kimliğini çıkardığın andan itibaren eski kimliğin bütün geçerliliği gidiyor. hatta bi yerde işlem yapmaya kalkarsa kapısına polis dayanır. çünkü kimli no vs bu gibi durumlar için var.

ceza 81 tl malesef. nüfus müdürlüğünden çıkartabilirsin. çok kısa bi işlem
  • ack3000  (18.02.15 21:09:02)
Evrak falan almaya gerek var mi muhtardan falan? Yavda gazteye, polise basvurmaya gerek var mi?

  • therevo  (18.02.15 21:14:29)
kimlikkten kastiniz nufus cuzdaniysa gazete ilanı da vermeniz lehinize olur.Zira kimliğinizi bulup kullanmaya çalışan insanlar olabilir.ilanınız kimliğinizi ne zaman kaybettiğinizin ispatı olacaktır.

  • winstonsoft  (18.02.15 21:16:47)
muhtardan nüfus cüzdanı talep belgesi alacaksınız. onun dışında bir belgeye gerek yok. yalnız muhtar da fotoğraf istiyor, yanınızda bulundurun.

winstonsoft'un dediği yanlış değil ama artık gerekli bir şey değil. yeni kimlik aldığında zaman üzerinde tarih oluyor zaten. bu kanıtlamak için yeterli. kimliği bulup kullanamaz kimse çünkü cüzdan numarası değişiyor. gazeteye ilan vermenin bir gerekliliği kalmadı artık. kimse kimlikle iş yapamaz yani
  • ack3000  (18.02.15 21:22:18)
muhtarlıktan bi kağıt almak gerekiyordu ta 5 sene önce cezası da var çünkü kimliğini kaybetmek suç. ama bence biraz bekle illa çıkar bi yerden o kimlik. ehliyetle idare et bi süre. tabi kimliğinin birinin eline geçmesinden endişe etmiyosan.

  • platoniclover  (18.02.15 21:24:40)
Cezası var ama hemen ödemen gerekmiyor sonra eve gönderiyolar öde diye güya ama 3 kere öıkarttım birinde bile gelmedi öde diye kağıt. Ödemeyip tekrar kayıp diye çıkartmaya gittiğimde de bişey demediler. 7 Lira mı ne bi ücret veriyosun, muhtardan kağıdı alırken de 3-4 lira veriyosun tamam.

  • hala mi ceren yahu  (18.02.15 21:52:52)