kitap/cizgi roman onerisi

malum hava soguk; evde oturup kitap okumak en mantikli eylem ama elimdeki tum kitaplari bitirmisim, okuyacak bir sey bulamiyorum. mutlaka okumalisin dediginiz birkac kitap onerisi alabilir miyim sizden? kurk mantolu madonna, otostopcunun galaksi rehberi, tutunamayanlar, puslu kitalar atlasi, murat mentes kitaplari, dunya klasikleri (en azindan buyuk kismi) gibi bilinen kitaplari okudum ama gozden kacirmis olduklarim vardir elbet.

bir de gungezgini gibi edebi icerikli cizgi roman onerileriniz de olursa tadindan yenmez.

hepinize simdiden cok tesekkur ederim, mutlu gunler dilerim.

saga var, aynı daytripper gibi türkçe çeviri baskısı çıktı geçen yıl. tavsiye ederim.

  • Niddleman  (18.02.15 12:09:32)
Trevanian - katya'nın yazı
Kosinski - boyalı kuş

Olsun.
  • a perfect lie  (18.02.15 12:09:59)
sandman - neil gaiman. ama onu okumak için 1 hafta karda kalman lazım.

  • jesters cap  (18.02.15 12:11:08)
sezgin kaymaz'dan herhangi bir kitap ama sandık odası veya bakele (öykü kitapları) tavsiyedir.

  • monster of puppets  (18.02.15 12:15:05)
Veronika ölmek istiyor (bence seversin)

  • loveinaflipbook  (18.02.15 13:12:06 ~ 13:12:22)
başlığı okuyunca güngezgini yazacaktım ki... ilgisi yok ama corto maltese güzeldir.

şu havada paul auster iyi gider: yanılsamalar kitabı
  • zihuatanejo  (18.02.15 13:33:15)
Bu günlerde korku, fantastik çok güzel gidiyor. Korku konusunda okumadıysanız Hodgson'ın Sınırdaki Ev'ini önerebilirim. Korku - bilim kurgu ögeleri barındıran kısa soluklu ama çok başarılı bir kitaptır.

Fantastik isterseniz Patrick Rothfuss'ın Kralkatili Günceleri güzel bir başlangıç olabilir.

Çizgi roman önerisi için ben de Saga'yı öneririm. Ayrıca masalların çizgi roman uyarlaması olan Fables da Türkçe'ye çevrildi. Hatta ikinci cildi de yakında çıkacak diye duydum.

Sandman çok güzel olur tabii, ancak serinin 5. ve 6. sayılarını bulmanız çok zor. Oldukça masraflı olabilir.
  • BuddyGuy  (18.02.15 13:34:13)
polisiye severseniz roman olarak harry q. davasının ardındaki gerçek.şiddetle öneririm ki bu havalar da iyi gider.

  • terrarin  (18.02.15 23:47:25)