sağlam türk filmi

var mı aklınıza gelen kaliteli bir film? mesela kaliteli bi dram olabilir ki varlar ve hangileri? ya da kaliteli bir kurgu? kaliteli bir senaryo? kaliteli bir yönetim? sinematofrafi? gibi işte ilk nasıl bişey geliyorsa gelişine, fikir en nihayetinde. güzel geceler.

masumiyet'i severim.

  • sorumatik  (17.02.15 23:32:37)
kim sevmez. : )

  • qurant  (17.02.15 23:33:59)
"deli deli olma" çok severim. tarık akan harika zaten :)

  • turuncu tonlarda  (17.02.15 23:35:38)
Kış uykusu kesinlikle çok iyiydi. Övgülerin hepsini kesinlikle hakediyor.

  • thracian  (17.02.15 23:36:09)
türk filmi derken türk yapımı yani, yakın zamanlı da olabilir.

  • qurant  (17.02.15 23:36:47)
vavien iyiydi

  • anil  (17.02.15 23:38:42)
aradığın film; sonbahar.

  • high hopes of the sozluk  (17.02.15 23:51:16)
tabutta rövaşata ağır ama iyi film. bir de onur ünlü filmleri iyidir.

  • iyiaksamlarbayan  (17.02.15 23:54:17)
son yıllardaki türk dramlarına çok sağlam diyemiyorum ama izlenmesi gerekenlerden ilk aklıma gelenler;
köksüz
kosmos
zenne
sonbahar
bal
kusursuzlar
ve nuri bilge'nin son filmleri elbette (iklimler-üç maymun-bir zamanlar anadolu'da-kış uykusu)
  • asisamus  (18.02.15 00:02:39)
onur ünlünün filmlerine bakabilirsin, iyi geceler.

Pardon üsttekileri okumadığımdan görememişim, başka bir yazar arkadaşımız yazmış zaten.
  • karaahmet çıkmazı  (18.02.15 00:21:00 ~ 00:23:31)
Onur ünlü'den yürüyüp beş şehir demek istiyorum :)

  • sen de git sen de unut  (18.02.15 00:22:56)
her şey çok güzel olacak
inşaat (fikri ve hikayesi gayet güzel bence ama ortalarında temposu düşüyor)

yine benim en sevdiklerimden biri Tarkan'ın kör adamla buluştuğu filmdi.(Tarkan Güçlü Kahraman) Lavlı havuzlar, keşişler falan Indiana Jones gibi film anasını satayım cidden çok seviyorum.
  • rodriguez2  (18.02.15 01:45:12 ~ 01:45:33)
onur ünlü demişken finali hariç polis filminde izleyiciyle taşak geçerken hemen ardından "güneşin oğlu" filmiyle kendisiyle taşak geçer. ard arda izlemeni öneririm. klasiklerden serdar akar' ın "gemide" ve lalelide bir azize filmleri iyidir -zaten aslında bunlar tek filmdir-. ayrıca senaryosunu yazdığı "acı aşk" çok güzel felsefi çıkarımları olan bi filmdir.

çağan ırmağın tamam mıyız harici tüm filmlerini öneririm. tamam mıyızı da sanırım sıkıntılı bi zamanında çekti.

yine eskilerden şener şen ve şevket altuğlu "gölge oyunu" çokça bilinmeyen ama çokça sağlam bi filmdir.

fatih akın' ın müzikal belgeseli "köprüyü geçmek" çok eğlendirir.
  • hatasızcoololmaz  (18.02.15 03:32:41)
can 2011

yaşamın kıyısında
  • iste o bendim  (21.02.15 21:43:29 ~ 21:44:00)