kitap önerisi

bugüne kadar okuduğum kitap sayısı bir elin parmaklarını geçmez. kitap okumak istiyorum. ne okuyacağımı bilmiyorum.
güzel filmlerin ortaya çıkmasını sağlayan kitaplar olabilir, beni okumaya alıştıracak bir kitap olabilir. başlangıç seviyesi kitap olabilir. bir el atın şu kardeşinize de azcık kültürleneyim.

1. Richard bachtan marti
Ayni yazardan sonsuza uzanan kopru
2. Paulo coelhodan besinci dag
Ayni yazardan simyaci
3. Murat bardakcidan neslisah
Ayni yazardan son osmanlilar
4. Aysegul kayadan istanbul bitmeden
5. Besir ayvazoglundan divanyolu
  • photo85  (17.02.15 22:38:02)
hemnigway'in yaşlı adam ve deniziyle başlayabilirsin. kısa ve öz. seni sıkmayacak bir kitap.

film olarak godfather filminin kitaplarını önerebilirim. mario puzo yazmış. özellikle sicilyalı fllmle alakasız ama en efsane kitap bence.

murat menteş'ın dublörün dilemması kitabını önerebilirim.

sabahattin ali okuyabilirsin asla sıkılmazsın.

biraz mizah, o günleri daha iyi anlamak için aziz nesin okuyabilirsin.

jack london okuyabilirsin. beyaz diş martin eden

benim de çok okuduğumdan değil ben de ekşi sözlük e-kitap servisi meritokrasi ağı ile birlikte yeni yeni okumaya başlıyorum. e-kitap okuyucuyu öneririm. onun hevesi sayesinde kitap okur oldum. ayrıca keyif de alıyorum.

ben okuduğum kadarıyla yardımcı oldum.
çok fazla kitap okuyan yazarlar, üstatlar goodreads adresini verip gerekeni yapacaktır yine de.

iyi okumalar..
  • westblack  (17.02.15 22:41:36 ~ 22:46:57)
Tolstoy/ anna karenina. Çok güzel gerçekten. Kitap gibi kitap. Lisedeyken sergüzeşt'i okuyup kitap okumaya merak salmıştım. Henry James'in Babil kitaplığı'nı merak ediyorum çok güzel diye duydum.

Bi de seven sever tabi de martı'yı hiiiiç sevmemiştim, coelho kitapları da keza. Yani belki sen de beğenmezsin diye dedim.
  • wibbly wobbly timey wimey stuff  (17.02.15 22:43:47)
paul auster-son şeyler ülkesinde

  • zeusun oglu deyyus  (17.02.15 22:54:27)
aynı durumda iken korkarak suç ve cezayı okumaya başladım. bende işe yaradı o günden beri zevk alarak kitap okuyorum. yabancıyı okuyup zeki demirkubuz'un yazgı filmini izleyebilirsin. film kitaptan esinlenilmiş hem de ince bir kitap.

  • Heathcliff  (17.02.15 23:00:12)
sıkılmayacak kitap önerisine neredeyse ana britanica yazacak arkadaşları da görüyorum. neyse kardeşim
1.küçük prens
2.pal sokağı çocukları
3.samed behrengi kitapları
4.kuyucaklı yusuf ya da kürk mantolu madonna
5.martı

önce bu kitapları bitirin,kendinize güveniniz gelsin kitap okumak için. sonra arkadaşların ansiklopedi önerilerini de gözden geçirebilirsiniz.
  • rakicandir  (17.02.15 23:09:28)
Kucuk prens ve marti +1, 1 saatte okuyup bitirirsiniz ikisini de.

Sonrasında edebi cizgi roman okuyayım derseniz gun gezgini cok iyidir.

Sherlock serisini okuyabilirsiniz.

Biraz daha hafif devam edeyim derseniz Murat Menteş kitapları iyidir.
  • fraise  (17.02.15 23:28:33)
azıcık daha kendinle alakalı bilgi versen daha iyi öneriler gelir bence. sonuçta kitap meselesi derya deniz. mesela papillon var filmi de var hatta steve mcqueen oynuyor dustin hoffmanla birlikte. kitabı harikadır. filmi güzeldir. gizem mi seversin, aşk mı macera mı?

  • iyiaksamlarbayan  (17.02.15 23:36:18)
zülfü livanelinin kitaplarını okuyabilirsin sıkmaz.

sabahattin ali.

yakup kadri karaosmanoğlu.

dan brown.
  • drako  (18.02.15 01:19:58)
tavsiyeler için teşekkürler. içlerinden birkaç tane seçtim. onlarla başlamayı planlıyorum. inşallah daha sonra ben de kitap önerisi yapabilecek duruma gelirim

  • koybasigillerden  (18.02.15 10:22:38)