[]

tırnakta boyuna çizgiler

son zamanlarda tırnaklarım üzerinde boyuna çizgiler oluşmaya başladı. bazısı ince ince bazısı çıkıntı gibi çok belli.

bu bir şeyin belirtisi olabilir mi? ne bileyim demir eksikliği, tiroid falan ya da başka bir şey. hali hazırda demir eksikliğim var zaten ama o da kendimi bildim bileli var. garip bir şekilde tırnak yapım bozulmaya başladı anlamadım gitti.

neden olabilir bu? bilen, bir fikri olan var mıdır?

 
Evet kesin oyle bisi


  • photo85  (17.02.15 21:35:18) 
mantar?


  • mutevazi  (17.02.15 21:35:22) 
Doktora mutlaka gidin cok alakasiz bi hastaligin erken belirtisi olabiliyor


  • photo85  (17.02.15 21:35:56) 
stres?


  • discopolice  (17.02.15 21:36:40) 
peki bunun için hangi doktora gitmek lazım acaba? dahiliye mi cildiye mi?


  • o degil dee  (17.02.15 22:13:45) 
doktor olan birine sorsanız iyi olur. (var burada da aktif olsalar zaten cevap alırdınız sanırım)ben internette gördüğümü paylaştım sadece.

önce bir dermatoloğa belki? o da başka bir durumdan şüphelenirse, o durumun ilgili olduğu departmana yönlendirir sizi. aslında hastanede söylerler size nereye gideceğinizi zaten.
  • godoşu beklerken  (17.02.15 22:15:41 ~ 22:23:48) 
tırnaklarını fazla kurcalama


  • hebanon  (17.02.15 22:21:58) 
@hebanon kurcalamak derken ne kastediyorsunuz bilmiyorum ama manikür yapmıyorum, törpü bile kullanmam. sadece keser oje sürerim. ki uzun bir süredir oje de sürmüyorum.


  • o degil dee  (17.02.15 22:29:06) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.