kapkaç - şimdi ne olacak

özetle: eşimin cüzdanı alındı, şikayetçi olduk, bir hafta sonra zanlı yakalandı teşhis edildi ve tutuklandı.
1- mahkeme süreci olacak mı, biz katılacak mıyız?
2- zanlıdan şikayetçi olan başkaları da var ama sabıkası var mı bilmiyorum, ne kadar yatar?
3-aynı zamanda uyuşturucu da kullanan zanlı bir kaç sene sonra çıktığında intikam peşine düşer mi? memleketten cephane siparişi vereyim mi? sonuçta ailemi korumalıyım.
teşekkür ederim.
memlekette günde yüzlercesi gerçekleşen böyle bir olaya nadense inanmayan arkadaş için resim eklendi. (34 yaşındaki adama ergen tribi yaptırdın ya helal olsun!)
i.hizliresim.com

1. Once sorusturma evresi olucak. Sonra savci dava acicak. Size tebligat gelir.
2. Ne kadar yatacagi somut olayin ozelliklerine gore belirlenir. Hukmun aciklanmasi ertelenebilir belki. Dosyaya gore net bir sey soylenebilir.
3. Dunya tabi ki manyak dolu ama korkmayin
  • photo85  (17.02.15 20:49:30)
neresine inanmadın?

  • g7mor  (17.02.15 21:38:58)
benim gibi bilmeyenler için süreci anlatayım:
iki defa duruşmaya gittik, polisin topladığı görüntüleri ankara adli tıp'a gönderdiler (istanbul'da yok mu?), duruşmayı eylüle ertelediler, elemanı da başka şuçu yok diye serbest bıraktılar, hatta karşılaştık, konuştuk (bıçaklanmadım, henüz).

  • g7mor  (15.08.15 14:56:18)
2- ceza alacağını sanmıyorum.

  • kupigometa  (15.08.15 15:06:09)