yurtdışından alışveriş

Arkadaşlar yurtdışından alışveriş yapan var mı? Güvenle ve ucuza elime ürünü ulaştıracak bi site arıyorum. Bu işin prosedürünü bilen var mı ?

elbette var yapan, lakin ne alisverisi? elektronik mi? ayakkabi mi? giysi mi? seks oyuncagi mi?

  • no christ requires  (17.02.15 18:40:02)
ayakkabi

  • melancholia  (17.02.15 18:47:28)
prosedür yok ki.
ürün kargo hariç 75 euroyu geçerse %20 vergi ödersin ekstra.
amazon 75 euro sınırını geçerse vergiyi otomatik alıyor, uğraştırmıyor.
ucuza demişsin de kime göre neye göre ucuz anlamadım.
  • patr  (17.02.15 18:51:20)
ebay var, aliekspres var, ürün eline geçmeden onaylamıyorsun ücreti.

  • hzben  (17.02.15 18:54:54)
Sac bakım ürünü alıcam 3 adet. Türkiye de 900 küsüre geliyo yurtdışından aldığımda direkt adresime mi geliyor gumruge mi gidiyor nasıl oluyor süreç ?

  • sifirdokuzucuolanvarmi  (17.02.15 19:24:31)
direk adresine gelir, ama 75 dolardan yüksek ise vergilendirilir, aşağı yukarı aynı paraya mal olur hesabını iyi yap.

  • hzben  (17.02.15 19:32:36)
Yüksek evet

  • sifirdokuzucuolanvarmi  (17.02.15 19:36:44)
saç bakım ürününüzden kastınız sıvı krem, şampuan filansa onlar da gelmiyor diye biliyorum. ben hep elektronik, ıvır zıvır, tişört filan alıyorum fakat sıvılar hakkında direk kanun var

  • yeni dunya duzeni  (17.02.15 19:59:47)
Saç bakım losyonu kerastase ın

  • sifirdokuzucuolanvarmi  (17.02.15 22:06:27)
valla ilgili kanun maddesini yapıştırmayı çok isterdim aradım ama bulamadım. kozmetik ürünleri gelmiyor yurtdışından, gelir ama gümrüğe takılıp geri gider. google'a 2011 kozmetik yasağı, kozmetik yurtdışı yasağı filan yazarsan inceleyebilirsin

buldum

“`Kozmetik ürünleri ile tedavi amaçlı olmayan gıda takviyeleri ve sporcu gıdalarının muafen posta ve hızlı kargo yoluyla getirilmesi tamamen yasaklanmıştır. Bunun dışındaki eşya için muafiyet hakkının kullanımına, 2 ayda en fazla 1, yılda en fazla 5 şeklinde bir sınırlama getirilmiştir”

www.kadinlarkulubu.com
  • yeni dunya duzeni  (18.02.15 01:12:42 ~ 01:13:40)
peki biri getirebilir mi yurtdışından

  • sifirdokuzucuolanvarmi  (19.02.15 09:11:54)