pug cinsi özelinde köpek bakımı/hastalık falan

ile ilgili beni aydınlatır mısınız? nedir ne değildir bu pug? oturup internetten okuyorum falan ama tecrübelerinizden de faydalanayım istedim.

çok hasta, çok kötü durumda bir pug var da, evdekilere bulaşma ihtimali olan hastalıkları iyileşince bize gelecek. onun araştırmasındayım.

Pug cinsi köpekler genelde surat biçimleri yüzünden solunum yolu hastalıklarına eğimli ve kısa ömürlü oluyor.

Bildiğim kadarıyla yaşadıkları hayat da pek konforlu olamıyor. Ne kadar iyi bakarsanız bakın ortalama bir köpekten daha kısa yaşayacaktır. Bir bunlar iki American Bully cinsi köpekler genetik olarak en sorunlu hayvanlar, en doğrusu aslında hiç üretilmemeleri olurdu ama malesef üretiliyorlar.
  • once  (17.02.15 17:28:14)
bu köpek yavru ve barınağa bırakılmış. şu an durumu bu:
instagram.com

iyileşirse, hayati tehlikeyi atlatırsa inşallah, elimizden geldiğince rahat ve mutlu yaşaması için uğraşacağız işte.
yaşamlarının kısa ve zor olduğunu biliyorum, yine de elimizden geleni yapmak lazım...
  • mutevazi  (17.02.15 17:35:22)
babamlarda var pug. yavruyken almışlardı. yaklaşık 10 yaşında şimdi. sağlıklı gayet.

uyurken çok horluyor, o komik. inanılmaz oyuncu. bol salyalı yalar, öper. sevgisini gösterir. diğer hayvanlarla nasıl anlaştığını ise bilmiyorum çünkü onların evde bu hep tek çocuk oldu.

yaşamları kısa filan değil. iyi bakıldığı sürece problem olmaz.
  • whimsical  (17.02.15 20:14:07)