Et termometresi - ikea

et termometresi ararken ikea'da olduğunu gördüm. kablolu, elektronik bir cihaz. kablosu 220 dereceye kadar dayanır diyor ancak kullanım kılavuzunda net biçimde yazmamış, acaba bu cihazı fırında kullanabiliyor muyuz?

fırında derken, elektronik kısmı fırına koymaktan bahsetmiyorum tabii. fırının kapağını kablonun üstüne kapatıp termometreyi dışarı alarak mı kullanıyoruz? yoksa bu alet sadece tavada/tencerede et pişirmek için mi?

alet şu;
www.ikea.com.tr

kullanım kılavuzu şu;
www.ikea.com

Kordon maksimum 250ºC (480ºF) kadar ısıya dayanıklıdır. fırında kullanılabilir diye anlıyorum ben.

bunu almadıysan ve acelen yoksa aliexpresse de bakabilirsin.
  • inheritance  (17.02.15 14:50:32)
ali'den aldım ben kütür kütür kullanıyorum 1-2$ falandı

  • try again fail again fail better  (17.02.15 14:56:02)
oha fiyat farkına bak! ali'den alayım ben de :)

türkiye sitesinde kablo için 220 derece yazıyor, kullanım kılavuzunda 250 derece. buradan hareketle ben de kablo fırına girer diye düşündüm ama ali'den 2 tane alıp denemek bile çok daha ucuza gelecek :) teşekkürler.
  • orient blue  (17.02.15 14:58:52)
ali'de olan kablolu değil bu arada, kontrol kalemi gibi

  • try again fail again fail better  (17.02.15 21:07:07)
evet ya baktım da öyleymiş. ama ikea'dakinin çakması da var. yarı fiyatına yine :)

  • orient blue  (18.02.15 09:38:53)